Jennifer Egan w ramach Bukklubu

Galeria Kordegarda w Warszawie zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Bukklubu – Dyskusyjnego Klubu Książkowego, które odbędzie się 14 czerwca. W Ogrodzie Krasińskich będzie omawiana książka Jennifer Egan pt. Zanim dopadnie nas czas.

Bukklub – Dyskusyjny Klub Książkowy, logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Bukklub – Dyskusyjny Klub Książkowy, logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Bukklub to comiesięczne rozmowy na temat wybranej książki, prowadzone przez doświadczonych dziennikarzy: Martę Szarejko lub Marka Łuszczynę, którzy współpracowali m.in. z miesięcznikiem kulturalnym Bluszcz.

W Polsce działa ponad 130 dyskusyjnych klubów filmowych. Do kina często chodzi się razem, łatwo więc znaleźć partnera do rozmowy o filmie. Z książkami jest trudniej – jeden egzemplarz czytany jest zwykle po kolei przez kilka osób. Możliwość wymienienia się uwagami na temat książki w trakcie jej czytania pojawia się rzadko. Bukklub pozwoli na nowo zmienić zwykle samotny proces czytania w zbiorowe doświadczenie.

Bukklub jest są częścią programu Kultura na wynos galerii Kordegarda. To cykl działań, które promują wolną kulturę i aktywność artystyczną poza galeryjnymi murami.

Bukklub – Dyskusyjny Klub Książkowy. Jennifer Egan, Zanim dopadnie nas czas
Spotkanie odbędzie się 14 czerwca 2014 roku o godzinie 13.00
Galeria Kordegarda
ul. Krakowskie Przedmieście 15/17
Warszawa

Dodaj komentarz