Pudełko pełne sztuczek

13 czerwca o godzinie 14.00 w krakowskim Bunkrze Sztuki odbędzie się otwarcie wystawy Pudełko pełne sztuczek. Wystawa będzie otwarta do 22 czerwca.

„Pudełko pełne sztuczek” (źródło: materiały prasowe)

„Pudełko pełne sztuczek” (źródło: materiały prasowe)

Pudełko pełne sztuczek to wystawa projektów dla dzieci; wystawa o architekturze, sztuce, przestrzeni oraz dużych i małych pudełkach. Została przygotowana przez studentów wzornictwa Wydziału Sztuki w ramach zajęć z projektowania produktu i komunikacji wizualnej. Jest stworzona – dosłownie i w przenośni – do zwiedzania w towarzystwie dzieci. Młodzi projektanci przygotowali przestrzeń do zabawy i edukacji, obiekty interaktywne, animacje i gry. Tematem projektów są wybrane aspekty związane z architekturą Bunkra Sztuki, funkcją budynku i profilem instytucji. W projektach swoje odzwierciedlenie znalazły: układ przestrzenny, styl budynku, jego historia, użyte w architekturze materiały, miejsca Galerii w przestrzeni miasta ikultury czy Kolekcja Galerii. Projekty zostały przygotowane jako materiał edukacyjny przydatny m.in. w czasie warsztatów z uczniami, w tym także w formie praktycznego, przenośnego pakietu.

Tytułowe pudełka pełne sztuczek to obiekty przeznaczone do wypożyczania przez najmłodszych gości Bunkra Sztuki, które przekażą treści związane z Galerią. Wystawie towarzyszą również spotkania z projektantami, którzy przedstawią publiczności swoje pomysły. W trakcie wystawy będzie możliwe zwiedzanie ekspozycji oraz testowanie projektów w towarzystwie studentów Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Pedagogicznego i studentów Studium Pedagogicznego krakowskiej ASP, którzy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania – zarówno młodszych, jak i starszych zwiedzających.

Galeria Bunkier Sztuki jest współorganizatorem wystawy.

Opiekę dydaktyczną nad projektami sprawowali wykładowcy Uniwersytetu Pedagogicznego:

  • Franciszka Jagielak
  • dr Monika Nęcka
  • Przemysław Paliwoda.

Wystawa Pudełko pełne sztuczek jest jedną z serii wystaw zatytułowanych Wydział Sztuki w Mieście. To już druga edycja pokazu prac studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Studenci kierunków: Digital Design, Grafika, Edukacja Artystyczna, Malarstwo, Wzornictwo oraz studenci studiów doktoranckich zaprezentują swoje prace w wielu galeriach i przestrzeniach wystawienniczych w Krakowie. W ramach wystawy odbędą się warsztaty dla dzieci i młodzieży.

13 czerwca w piątek od pierwszego wernisażu, który rozpocznie się o godzinie 11.00 w Galerii Plus (Gmach Główny Uniwersytetu Pedagogicznego, ul. Podchorążych 2) na kolejne wydarzenia widzowie będą mogli przemieszczać się specjalnym autobusem typu Jelcz 021 z 1975 roku, tzw. Ogórkiem.

Pudełko pełne sztuczek
Otwarcie: 13 czerwca 2014 roku, godz. 14.00
Od 14 do 22 czerwca 2014 roku
Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki
pl. Szczepański 3a

Dodaj komentarz