• 2014-06-10

Magnificent Muttley supportem Deap Vally

7 lipca w krakowskim Lizard Kingu wystąpi Deap Vally – jeden z najbardziej elektryzujących duetów z USA. W roli supportu zobaczyć będzie można obiecujące gitarowe power trio polskiej sceny alternatywnej – Magnificent Muttley.

Magnificent Muttley (źródło: mat. prasowe)

Magnificent Muttley (źródło: mat. prasowe)

Czy mogę zostać Waszym groupie? – tylko tyle na początek Marilyn Manson był w stanie powiedzieć, gdy zobaczył ten najbardziej imprezowy zespół w rock’n'rollowej branży na jednym z ich pierwszych koncertów! DEAP VALLY – czyli duet, którego brzmienie nie bez kozery porównywane jest z dokonaniami The White Stripes wystąpi w Polsce w ramach trasy promującej debiutancki krążek grupy, Sistrionix, który ukazał się latem zeszłego roku.

Kalifornijski Deap Vally to obecnie jeden z najbardziej gorących duetów na amerykańskiej scenie alternatywnej, który swoim ostrym retro-rockowym graniem udowadnia, że muzyka rockowa nie jest zarezerwowana tylko dla mężczyzn. Lindsey Troy (gitara, wokal) i Julie Edwards (perkusja, wokal) zagrały też już niemal ze wszystkimi– od supportów The Vaccines i Yeah Yeah Yeahs, aż po Muse, Mumford & Sons i Iggy’ego Popa. Wspólna historia tych dwóch dziewczyn rozpoczyna się w 2011 roku na… lekcjach szydełkowania. Wkrótce okazało się, że oprócz tego hobby panie dzielą ze sobą jeszcze jedną pasję, która wkrótce zaowocowała wspólnym muzykowaniem i nagraniem singla Gonna Make My Own Money. Zespół podpisał kontrakt z Island Records, a nad debiutanckim krążkiem pracował w Infrasound Studio w LA pod czujnym okiem producenta The Mars Volta, Larsa Stalforsa. Premiera Sistrionix miała miejsce w czerwcu zeszłego roku, a płytę promuje numer Baby I Call Hell. Duet ma także na koncie występy na najważniejszych muzycznych festiwalach (m.in.: Leeds, Reading, Glastonbury, Bonnaroo). Brzmienie Deap Vally opisywane jest jako połączenie brudnego White Stripes z Led Zeppelin, natomiast dziewczyny same przyznają się, że z jednej strony inspirują je muzyka soul, gospel i punk, wokalne melodie w stylu R’n'B i bluesowe riffy, a z drugiej – potężne, sabbathowe dysonansowe akordy, a wszystko to w nieśmiertelnym duchu rock’n'rolla.

Magnificent Muttley w swoich numerach łączy inspiracje takimi zespołami jak Queens of the Stone Age czy Mars Volta, tworząc swoją własną, wyjątkową mieszankę, a to wszystko wg kanonów czysto rock’n'rollowej ewangelii: gitara, bas i perkusja. Psychodeliczne riffy, nieokiełznana sekcja rytmiczna i mocny wokal Pożarowskiego stanowią ich znaki rozpoznawcze. Grupa wydała w listopadzie zeszłego roku, EPke Liitle Giant, która spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem w mediach.Lizard Kingu, zapraszamy!

Koncert Deap Vally
+ support Magnificent Muttley
7 lipca 2014 roku
Klub Lizard King, Kraków

Dodaj komentarz