Kultura Na Widoku w Nowej Hucie

Pod byłym kinem Światowid można znaleźć instalację Kultura Na Widoku. Podświetlany nocą regał jest wypełniony wirtualnymi książkami, filmami, muzyką i grami, z których można korzystać pobierając je za pomocą kodów QR i linków. Projekt towarzyszący tegorocznej edycji Grolsch ArtBoom Festivalu jest pomysłem Legalnej Kultury.

Grolsch ArtBoom Festival, fot. Michał Ramus (źródło: materiały prasowe)

Grolsch ArtBoom Festival, fot. Michał Ramus (źródło: materiały prasowe)

Na regałach Kultura Na Widoku można znaleźć szeroki wybór utworów – począwszy od dzieł literackich Norwida i Konopnickiej, kończąc na najnowszych bestsellerach książkowych, czy bijących rekordy popularności hitach muzycznych. By pobrać znajdujące się na regałach treści wystarczy połączyć się z udostępnioną za darmo siecią wi-fi i pobrać wybrany utwór za pomocą kodu QR lub linku. Wszystkie udostępniane dzieła linkują do legalnego źródła, które odbiorcy będą mogli poznać i korzystać z niego również po zakończeniu kampanii.

Ogólnopolski projekt Kultura Na Widoku, którego celem jest promocja legalnych źródeł kultury oraz uczczenie rocznicy 25 lecia Wolności wystartował oficjalnie 29 maja w Warszawie. Nowa Huta to kolejne po Łodzi i Opolu miejsce, do którego zawitały specjalne regały oferujące dostęp do ponad 600 zdigitalizowanych książek, filmów, gier i utworów muzycznych. Zawartość regałów dostępna za darmo, albo w bardzo atrakcyjnych cenach dla wszystkich odbiorców korzystających z urządzeń mobilnych.

Głównym celem kampanii jest promocja świadomego i legalnego uczestnictwa w kulturze. Realizując projekt Kultura Na Widoku Fundacja pragnie poszerzać wiedzę na temat istnienia nowoczesnego i łatwego dostępu do kultury z legalnych źródeł, uświadamiając odbiorcom, że są one owocami transformacji i stanowią wspólne dobro, za które ponosimy odpowiedzialność.

Fundacja Legalna Kultura chce zwrócić uwagę społeczeństwa na fakt, że wywalczona przed ćwierćwieczem wolność to nie tylko prawo do głoszenia politycznych poglądów, ale także prawo do swobodnego, nieskażonego ideologią dostępu do kultury i sztuki. Chce także uświadomić Polakom, jaką drogę przeszła kultura od podziemnych czasów Solidarności do współczesnej epoki społeczeństwa cyfrowego. Dlatego też na piątym z regałów, zatytułowanym Wolność nie ma granic można znaleźć dokumenty z czasów Solidarności wydane w podziemiu w latach 1976–1989.

Kultura na widoku
Od 9 czerwca 2014 roku
Dawne kino Światowid
Kraków

Dodaj komentarz