Katarzyna Bonda: Kryminałów się nie wymyśla

14 czerwca o 12.00 w Ogrodzie Krasińskich podczas 3. edycji Imienin Jana Kochanowskiego Katarzyna Bonda poprowadzi warsztaty z pisania powieści kryminalnych.

Katarzyna Bonda (źródło: materiały prasowe)

Katarzyna Bonda (źródło: materiały prasowe)

Uczestnicy spotkania poznają tajniki konstruowania intrygi oraz dowiedzą się sporo na temat profesjonalnych technik kryminalnych. Autorka Polskich morderczyń i Pochłaniacza zdradzi sekrety pracy nad najnowszą powieścią. Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne. Zapisy pod adresem: d.bednarek@businessandculture.pl

Katarzyna Bonda – pisarka, scenarzystka, dokumentalistka specjalizująca się w tematyce kryminalnej. Ma na koncie trzy powieści, których bohaterem był psycholog policyjny, w tym Sprawę Niny Frank (2007), nominowaną do Nagrody Wielkiego Kalibru. Bonda zajmuje się też dokumentem kryminalnym, jest autorką książki Polskie morderczynie (2008) i Zbrodnia niedoskonała (2009). Dziennikarka z wykształcenia (Uniwersytet Warszawski); była sprawozdawcą sądowym, pisała reportaże, raporty, teksty publicystyczne. Przez 12 lat pracowała dla najbardziej prestiżowych tytułów prasowych oraz realizowała krótkie formy telewizyjne dla TVP. Obecnie zajmuje się pisaniem książek i scenariuszy filmowych. Wykłada w szkole kreatywnego pisania Maszyna do pisania.pl w Warszawie. Udziela się jako ekspert kanału dokumentalnego Crime&Investigation Network.

Warsztaty pisania powieści kryminalnych
14 czerwca 2014 roku, godz. 12.00
Ogród Krasińskich
Warszawa

Dodaj komentarz