• 2014-06-10

Filharmonicy Berlińscy | Transmisja na żywo w kinie Kosmos

18 czerwca o godz. 19.30 w kinie Kosmos w Katowicach odbędzie się transmisja na żywo koncertu Filharmoników Berlińskich.

Filharmonia Berlińska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Filharmonia Berlińska (źródło: materiały prasowe organizatora)

W programie koncertu pojawią się m.in. Metamorfozy Richarda Straussa na 23 solowe instrumenty smyczkowe tj. 10 skrzypiec, 5 altówek, 5 wiolonczel i trzy kontrabasy oraz I koncert fortepianowy, d-moll, op. 15 Johanessa Bramhs’a, należący do arcydzieł muzyki XIX wieku ze względu na swój symfoniczny charakter i ekspresyjną wirtuozerię.

Filharmonicy Berlińscy to jeden z najważniejszych zespołów symfonicznych na świecie, posiadający ponad 130-letnią tradycję. Zespół od początku swojej działalności słynie z perfekcyjnych wykonań i współpracy z najbardziej uznanymi dyrygentami na świecie. W 2002 roku dyrektorem artystycznym Orkiestry został Anglik-Sir Simon Rattle. Wśród Filharmoników Berlińskich znajdują się przedstawiciele 18 narodowości, w tym kilku polskich muzyków, m.in. Daniel Stabrawa pełniący funkcję koncertmistrza Orkiestry.

18 czerwca na estradzie, w wyjątkowo rzadko prezentowanym w Polsce repertuarze, zmierzą się dwaj giganci dyrygentury: Sir Simon Rattle, szef artystyczny Filharmoników Berlińskich, który zza pulpitu poprowadzi swój zespół, a towarzyszyć mu będzie Daniel Barenboim, obecny dyrektor muzyczny słynnej mediolańskiej La Scali, który tym razem, jako solista, zasiądzie przy fortepianie.

Transmisja koncertu Filharmoników Berlińskich
18 czerwca 2014 roku, godz. 19.30
Kino Kosmos
Katowice

Dodaj komentarz