• 2014-06-09

Open Air Gala: Koncert trzech polskich tenorów

20 czerwca o godzinie 22.00 na Placu Bogusławskiego w Kaliszu odbędzie się kolejny koncert plenerowy Open Air Gala, w trakcie którego wystąpią trzej polscy tenorzy: Dariusz Stachura, Paweł Skałuba i Krzysztof Marciniak.

Open Air Gala – „Trzech tenorów" (źródło: materiały prasowe organizatora)

Open Air Gala – „Trzech tenorów" (źródło: materiały prasowe organizatora)

Grande tenore polacco – tak komplementował Dariusza Stachurę Maestro Luciano Pavarotti. Do niewątpliwych sukcesów artystycznych Dariusza Stachury zaliczyć należy jego udział w obchodach stulecia premiery Cyganerii Giacomo Pucciniego w Turynie, gdzie jako jedyny obcokrajowiec kreował partię Rudolfa na zmianę z Luciano Pavarottim.

Paweł Skałuba to jeden z najwybitniejszych tenorów młodego pokolenia. W 1993 roku, jako jedyny Polak i najmłodszy uczestnik, został finalistą I Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Placido Dominga w Paryżu. Aktualnie jest pierwszym tenorem Państwowej Opery Bałtyckiej w Gdańsku, współpracuje z teatrami operowymi i filharmoniami w całej Polsce.

Krzysztof Marciniak występował na najważniejszych scenach muzycznych Europy – Berlina, Frankfurtu, Stuttgartu, Monachium, Zurichu, Salzburga, Brukseli i Amsterdamu.

Open Air Gala – Trzech tenorów
20 czerwca 2014 roku, godz. 22.00
Plac Bogusławskiego, Kalisz

Dodaj komentarz