• 2014-06-09

Pieśni naszych sąsiadów: Sąsiedztwo polsko-żydowskie

18 czerwca o godzinie 18.00 w Synagodze pod Białym Bocianem we Wrocławiu odbędzie się koncert multimedialny pt. Kryjówka: Pieśni naszych sąsiadów. Koncert zostanie wykonany przez artystów z zespołu neTTheatre – Pawła Passiniego, Daniela Mońskiego, Beatę Passini, Joannę Kaczmarek i Łukasza Walewskiego.

„Kryjówka: Pieśni naszych sąsiadów" (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Kryjówka: Pieśni naszych sąsiadów" (źródło: materiały prasowe organizatora)

W trakcie koncertu zostaną zaprezentowane pieśni i melodie przypominające o wielokulturowym sąsiedztwie polsko-żydowskim i wielopłaszczyznowym przenikaniu się tradycji obu narodów, w tym również na polu muzyki. Koncert zostanie wykonany przez artystów z zespołu neTTheatre – Pawła Passiniego (klarnet, instrumenty klawiszowe, syntezatory), Daniela Mońskiego (instrumenty perkusyjne), Beatę Passini (wokal), Joannę Kaczmarek (skrzypce) oraz gościa specjalnego – Łukasza Walewskiego (trąbka) z Centre of Performing Arts MITOS z Cypru.

Komplementarnym uzupełnieniem słuchanej i podsłuchiwanej oprawy muzycznej będą wizualizacje przygotowane przez Marię Porzyc na podstawie nagrań świadectw historii mówionej, dotyczących ukrywania Żydów na terenie całego kraju. Narracja koncertu zostaje powierzona Patrycji Dołowy, która opowie o swojej podróży po Wrocławiu i różnych częściach Polski w poszukiwaniu historii o ukrywanych.

Wstępem do koncertu będzie prezentacja Eleny Agathokleous z MITOS z Cypru na temat europejskiego projektu artystycznego, pt. Songs of My Neighbours, którego częścią jest organizowany koncert.

Muzycy: Paweł Passini, Beata Passini, Daniel Moński, Joanna Kaczmarek, Łukasz Walewski
Wizualizacje: Maria Porzyc
Narracja: Patrycja Dołowy
Konsultacja: Aleksandra Wilczura
Prezentacja europejskiego projektu Songs of My Neighbours: Elena Agathokleous

Kryjówka: Pieśni naszych sąsiadów
18 czerwca 2014 roku, godz. 18.00
Synagoga pod Białym Bocianem
Wrocław

Dodaj komentarz