Karolina Frankowska o świecie gwiazd po liftingu

3 lipca nakładem Wydawnictwa Literackiego ukaże się najnowsza książka Karoliny Frankowskiej pt. Zaczaruj mnie.

Karolina Frankowska, „Zaczaruj mnie”, Wydawnictwo Literackie, okładka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Karolina Frankowska, „Zaczaruj mnie”, Wydawnictwo Literackie, okładka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Świeżo upieczona magister psychologii Zosia ma masę planów na przyszłość, ideałów, zapału i… boleśnie zderza się z rzeczywistością. Zamiast wymarzonej pracy w zawodzie psychoterapeuty ląduje w biurze doradztwa zawodowego wątpliwej renomy, jej finanse to jedna wielka katastrofa, a dodatkowo nie wiedzie się jej w miłości.

Aby sprowokować szczęście do małego uśmiechu, postanawia uciec się do starego, sprawdzonego sposobu – wystarczy zapisać swoje marzenie na karteczce i zakopać bez ujawniania treści. Dobrze, że chociaż w tej sprawie może liczyć na pomoc Kaśki i Bartka – swoich przyjaciół ze studiów. Całą trójkę poznajemy w momencie, gdy tłumaczą się policjantom, co robią wieczorem w parku z butelką wina i… saperką. Wydaje się, że gorzej już być nie może… A tymczasem magiczna sztuczka najwyraźniej zaczyna działać! Zosia po kilku dniach dostaje propozycję pracy.

Ale czy rzeczywiście los w końcu uśmiechnął się do Zosi? A może to początek kolejnego pasma niepowodzeń? Jedno jest pewne: zawsze i wszędzie przy Zosi będą jej przyjaciele. Nawet wtedy, gdy jej świat dosłownie zacznie się rozpadać na drobne kawałeczki.

Prawdziwe oblicze świata gwiazd, który po liftingu pokazują nam media, szalone zbiegi okoliczności, nieoczekiwana miłość, szczypta optymizmu i dużo humoru – oto, co na pewno znajdziemy w tej uroczej komedii romantycznej Karoliny Frankowskiej.

Chociaż jesteśmy tak różni, że patrzymy na siebie jak na kosmitów, to wszystkim – oprócz tlenu – do egzystencji niezbędna jest … przyjaźń. Bez niej nie ma ani szczęśliwej miłości, ani rodziny.

(fragment)

Karolina Frankowska (ur.1975) – scenarzystka, pomysłodawczyni i scenarzystka pierwszych serii Prawa Agaty, serialu TVN, który gromadzi od kilku sezonów ponad 2-milionową widownię oraz autorka pomysłu i scenariusza do popularnego serialu TVP „Nowa”. Pracowała także przy takich produkcjach serialowych i fabularnych jak Komisarz Aleks, Kryminalni, Ojciec Mateusz czy Dlaczego nie, Tylko mnie kochaj.

Karolina Frankowska, Zaczaruj mnie
Premiera: 3 lipca 2014 roku
Wydawnictwo Literackie

Dodaj komentarz