Rozkręcamy Literacki Kraków razem z Brygidą Helbig

Stowarzyszenie Pisarzy Polskich w ramach cyklu Rozkręcamy Literacki Kraków zaprasza na spotkanie z Brygidą Helbig, które odbędzie się 12 czerwca w krakowskiej Nowej Prowincji.

Brygida Helbig, spotkanie z cyklu „Rozkręcamy Literacki Kraków”, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Brygida Helbig, spotkanie z cyklu „Rozkręcamy Literacki Kraków”, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Brygida Helbig (dr hab. Brigitta Helbig-Mischewski), ur. 1963 r. w Szczecinie, pisarka, poetka, publicystka i literaturoznawczyni. Od 1983 mieszka w Niemczech, od 1995 w Berlinie. Wydała tomik wierszy Hilfe (Szczecin 2010), powieści Pałówa (Gdańsk 2000) oraz Anioły i świnie. W Berlinie! (Szczecin 2005). Autorka słuchowiska Rainer i Elżbieta (Polskie Radio, 2009). Jej tom opowiadań Enerdowce i inne ludzie (Szczecin 2011, wyd. Forma) nominowany był do nagród literackich NIKE i GRYFIA, ostatnio wydała powieść Niebko dotyczącą m.in. polsko-niemieckich losów (Warszawa 2013, wyd. WAB, seria Archipelagi).

Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2011). Autorka nagrodzonej przez rektora Uniwersytetu Szczecińskiego monografii o Marii Komornickiej Strącona bogini (Kraków 2010, wyd. Universitas), wcześniej wydanej po niemiecku jako Ein Mantel aus Sternenstaub (Norderstedt 2005). Obecnie prof. nadzw. w Polsko- Niemieckim Instytucie Badawczym w Collegium Polonicum w Słubicach, wykłada także na Uniwersytecie Humboldtów w Berlinie, prowadzi kursy twórczego pisania.

Brygida Helbig, cykl Rozkręcamy Literacki Kraków
Spotkanie odbędzie się 12 czerwca 2014 roku, godz. 18.00
Nowa Prowincja
ul. Bracka 3-5
Kraków

Dodaj komentarz