• 2014-06-07

Tomasz Ossoliński. Before the Show

13 czerwca na ekranach kin pojawi się film, który powinni zobaczyć wszyscy wielbiciele prawdziwego piękna oraz miłośnicy mody – Tomasz Ossoliński. Before the Show.

Judyta Fibiger „Tomasz Ossoliński. Before the Show”, plakat (źródło: materiały prasowe)

Judyta Fibiger „Tomasz Ossoliński. Before the Show”, plakat (źródło: materiały prasowe)

W sieci właśnie zadebiutował plakat do tego niezwykłego dokumentu. Film opowiada o gorączkowych trzytygodniowych przygotowaniach do efektownego pokazu, zwieńczającego dwudziestolecie pracy Tomasza Ossolińskiego. Odbywający się w strugach deszczu modowy spektakl owiany był do tej pory tajemnicą – odbył się bez udziału kamer i fotoreporterów. Ten film to niezwykła okazja, aby wreszcie odkryć wyjątkową, nie prezentowaną dotąd szeroko kolekcję.

Są w nim sceny ekshibicjonistyczne, bohater pokazuje na co może sobie pozwolić, a o czym może tylko pomarzyć, jak wygląda sztab ludzi, którzy go wspierają, jak bardzo profesjonalna, a jednocześnie amatorska jest tzw. branża – mówi dziennikarz Piotr Zachara.

Tomasz Ossoliński jako osiemnastolatek wkroczył do fabryki ubrań Bytom na Śląsku, aby przez kilka lat szkolić rzemiosło i odkryć swoją największą życiową namiętność – modę. Jest jedynym projektantem, który z dumą mówi o sobie, że jest krawcem. Jedna z jego współpracownic tak mówi o Ossolińskim: To jedyny znany mi projektant, który potrafi usiąść do stołu, sam wykroić i uszyć, a Monika Olejnik dodaje, że jego rzeczy są niezwykłe, tak jak niezwykły jest Tomek.

Reżyserką dokumentu jest Judyta Fibiger, która temat mody podejmowała już we wcześniejszym filmie Political Dress. Fibiger jest także producentką doskonale przyjętego dokumentu Beats of Freedom – Zew wolności. Muzykę do filmu Tomasz Ossoliński. Before the Show skomponował Daniel Bloom (Nieulotne, Wszystko co kocham).

Judyta Fibiger Tomasz Ossoliński. Before the Show
Premiera: 13 czerwca 2014 roku
Vue Movie Distribution

Dodaj komentarz