12. Przegląd Sztuki Survival w miejskim stanie zapalnym

27 czerwca we Wrocławiu rozpocznie się 12. Przegląd Sztuki Survival, którego organizatorem jest Fundacja Art Transparent. Myślą przewodnią tegorocznej edycji jest hasło Miasto – stan zapalny.

12. Przegląd Sztuki Survival we Wrocławiu, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

12. Przegląd Sztuki Survival we Wrocławiu, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zawartość merytoryczna 12. Survivalu odnosić się będzie do wątków dotyczących czynności i stanów życiowych (infekcja, wirus, medycyna, anatomia, rekonwalescencja, ciało i etyka, choroba, śmierć), jak i architektury i urbanistyki (entropia, ruina, rewitalizacja, konserwacja). Myśl przewodnia tegorocznej edycji: Miasto – stan zapalny ma posłużyć artystom i kuratorom Przeglądu do rozpatrzenia problemu choroby i uzdrawiania, zarówno w odniesieniu do miasta, rozumianego jako żywy organizm, jak i do ludzkiego ciała.

Kuratorzy Przeglądu, Anna Kołodziejczyk i Michał Bieniek, zdecydowali się podzielić wystawę na dwie zasadnicze części. Jak co roku, przez cały czas trwania Przeglądu, będzie można oglądać wystawę ogólną, na którą złożą się prace nadesłane przez artystów z całej Polski, wyłonione przez głównych kuratorów Przeglądu w trybie konkursowym.

W tym roku do współpracy zaproszono także kuratorów zewnętrznych. Magdalena Popławska, Magdalena Zięba, Szymon Kobylarz i Antoni Burzyński wraz z zaproszonymi przez siebie artystami uzupełnią wystawę ogólną mniejszymi ekspozycjami tematycznymi.

Tym sposobem przez 5 dni powstawać będzie złożona i wielowymiarowa ekspozycja, eksplorująca główną myśl tegorocznej edycji Survivalu na rozmaitych płaszczyznach. Budynek dawnego Instytutu Farmacji stanie się przestrzenią dialogu między różnorodnymi artystycznymi i kuratorskimi postawami, między zaproszonymi artystami, a tymi, którzy przystąpili do konkursu.

W programie: oprowadzania kuratorskie, wykłady i debaty, klub festiwalowy oraz scena dźwiękowa.
Kuratorami 12. Przeglądu Sztuki Survival są: Michał Bieniek i Anna Kołodziejczyk
Współpraca kuratorska: Anna Stec

Kurator Sceny Dźwiękowej: Daniel Brożek
Kurator debat: Bartek Lis

12. Przegląd Sztuki Survival: Miasto – stan zapalny
Otwarcie: 27 czerwca 2014 roku, godz. 19.00
Przegląd potrwa do 1 lipca 2014 roku
Wrocław

Dodaj komentarz