Vermeer na ekranie kina Muranów

29 czerwca o godzinie 16.00 w warszawskim kinie Muranów zaprezentowany zostanie film będący audiowizualną wycieczką po wystawie Vermeer and Music.

Jan Vermeer „Młoda kobieta stojąca przy wirginale” (źródło: materiały prasowe)

Jan Vermeer „Młoda kobieta stojąca przy wirginale” (źródło: materiały prasowe)

Kino po raz kolejny pośredniczy w ujawnianiu szczegółów największych i najważniejszych dziedzin sztuki. Tym razem przyszedł czas na bardzo bliskie spotkanie z malarstwem Johannesa Vermeera.

Za pośrednictwem filmu każdy widz będzie miał niepowtarzalną okazję by zwiedzić wystawę Vermeer and Music. Udział w seansie to wyjątkowe przeżycie, a jednocześnie duża dawka informacji na temat twórczości jednego z najbardziej fascynujących artystów wszech czasów – Holendra Johannesa Vermeera, autora Dziewczyny z perłą.

Obrazy pojawią się na ekranie z różnych perspektyw, zaś niezwykłej wizualnie wędrówce po galeryjnych salach będą towarzyszyły historie malarskich arcydzieł, biografia artysty, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów.

Londyńska National Gallery proponuje wielką wystawę, podczas której prace, tworzące ekspozycję, łączy jeden z ulubionych motywów artysty: muzyka. Widzowie kinowi na dużym ekranie w znakomitej jakości obrazu HD będą mogli obejrzeć unikalny materiał pokazujący losy życia tajemniczego malarza i analizę jego najsłynniejszych prac.

Jan Vermeer (1632−1675) to jeden z najsłynniejszych malarzy holenderskich, który tworzył w dobie Złotego Wieku. Dzieła Vermeera charakteryzują się unikalnym doborem i harmonią barw oraz zadziwiającym rozproszeniem światła. Jego życie owiane jest tajemnicą i niewiele o nim wiadomo. Ten niderlandzki artysta uwieczniał na płótnie przede wszystkim scenki rodzajowe, mistrzowsko wykorzystując do tego grę światła. W jego dorobku dominują portrety, szczególnie kobiet we wnętrzach mieszczańskich domów. Vermeer podejrzewany jest o używanie camera obscura (pierwowzór aparatu fotograficznego) do tworzenia swoich kompozycji, gdyż perspektywa jego dzieł jest idealna.

Cena biletu: 35 zł

Pokaz filmu z wystawy Vermeer and Music
29 czerwca 2014 roku, godz. 16.00
Kino Muranów
Warszawa

Dodaj komentarz