Galeria Sztuki Współczesnej: performans, instalacja, wernisaż

7 i 12 czerwca Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza na trzy wydarzenia: performans Shipwreck score autorstwa Grupy Inire, pokaz filmu dokumentalnego oraz instalacja Degrees of freedom Konrada Smoleńskiego, a także wernisaż pt. Turbofunkcjonalizm.

„Shipwreck score" (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Shipwreck score" (źródło: materiały prasowe organizatora)

Performans Shipwreck score to dekonstrukcja dźwięków odnalezionych, projekt nierozerwalnie związany z przestrzenią. Nagrania, które posłużyły za bazę audio i wideo wykonane zostały podczas pobytu grupy w Islandii.

Idea zainspirowana była atmosferą zatoki Djúpalónssandur, gdzie w 1948 rozbił się angielski statek rybacki. Wówczas było to miejsce pracy sześćdziesięciu łodzi. Dziś, jedyne, co pozostało, to szczątki wyrzuconego na brzeg wraku organizującego pustą przestrzeń po człowieku, terytorium, w którym nie ma podziału na naturę i kulturę, granica zostaje zatarta, ponieważ nikt jej już nie ustala.

„Degrees of freedom” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Degrees of freedom” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Aby wziąć udział w działaniu przygotowanym przez Konrada Smoleńskiego, należy dojechać do wskazanego miejsca samochodem z radioodbiornikiem. Artysta zajmuje się muzyką, rzeźbą, instalacją i instalacją dźwiękową, performance a także fotografią.

W 2011 roku został laureatem Nagrody Spojrzenia Fundacji Deutsche Bank, w konkursie organizowanym przez warszawską Zachętę. Reprezentował Polskę na 55. Biennale Sztuki w Wenecji w 2013 r. W twórczości artysta szczególnie wykorzystuje możliwości, jakie daje połączenie sfery audio i akcja na żywo z elementami instalacji, wideo i praktyki do it yourself (zrób to sam).

 • 7 czerwca 2014 roku, godz. 19.00
  Performans Shipwreck score, Grupa Inire
  Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu, pl. Teatralny12
 • 12 czerwca 2014 roku, godz.21.30
  Degrees of freedom, Konrad Smoleński
  Kamionka Bolko, ul. Marka z Jemielnicy, Opole
 • Turbofunkcjonalizm – Galeria Aneks GSW
  Wernisaż: 12 czerwca 2014 roku, godz. 18.00
  Wystawa czynna do 22 czerwca 2014 roku

Galeria Sztuki Współczesnej
Opole

Dodaj komentarz