• 2014-06-06

Jacek Kuroń – Oś życia w Warszawie

Od 8 czerwca w Teatrze Studio w Warszawie będzie można oglądać wystawę pt. Jacek Kuroń. Oś życia zbudowaną z wypowiedzi oraz fragmentów jego pism ukazanych na tle intelektualnej i społecznej historii Polski. Ekspozycja jest realizowana w ramach Festiwalu im. Jacka Kuronia.

„Jacek Kuroń. Oś życia”, Teatr Studio w Warszawie, banner (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Jacek Kuroń. Oś życia”, Teatr Studio w Warszawie, banner (źródło: materiały prasowe organizatora)

Życie Jacka Kuronia by o świadectwem myśli i wartości, w które wierzył, ale też świadectwem dziejów PRL i III RP. Odzwierciedla ono najważniejsze momenty, dylematy, problemy i wyzwania związane z kształtowaniem się współczesnego społeczeństwa polskiego i świata, w którym dziś żyjemy. Z kolei jego trwałe ideały i wciąż ewoluujące myśli, diagnozy i kolejne pomysły na lepsze urządzenie świata wyznaczają jasną oś spraw, zasad i idei, o które warto w życiu zabiegać, i którym warto się poświęcić.

Słowa Jacka Kuronia są dla nas wyzwaniem. Czasem pozornie oczywiste – a zarazem tak rzadko dzisiaj słyszane, mimo palącej nieraz aktualności. Skłaniają do pytań: jakiej zmiany społecznej, jakiej wspólnoty i jakiej demokracji chciałby dziś Jacek Kuroń? Co chciałby nam przekazać? Jakiej inspiracji nam dostarcza?

Jacek Kuroń. Oś życia jest wspólnym projektem Krytyki Politycznej, barStudio i Teatru Studio, zrealizowanym przy współpracy ośrodka KARTA.

Wystawę przygotowali: Agnieszka Glińska (Teatr Studio), Grzegorz Lewandowski (barStudio), Michał Sutowski (Krytyka Polityczna), Agnieszka Ziółkowska (Krytyka Polityczna)

Wydarzeniem kulminującym i dopełniającym wystawę Jacek Kuroń. Oś życia będzie czytanie performatywne listów Gai i Jacka Kuroniów przez Agnieszkę Glińską i Łukasza Lewandowskiego, które odbędzie się w ramach wernisażu.

Organizator: Krytyka Polityczna

Jacek Kuroń. Oś życia
Wernisaż: 8 czerwca 2014 roku, godz. 19.30
Finisaż: 17 czerwca 2014 roku, godz. 19.15
Teatr Studio w Warszawie

Dodaj komentarz