• 2014-06-05

Wadokyo – japońskie bębny taiko na WrocLove Fest

Egzotyczny i spektakularny pokaz gry na tradycyjnych japońskich bębnach taiko zakończy tegoroczny WrocLove Fest odbywający się 26 czerwca z okazji Święta Wrocławia.

Wadokyo (źródło: mat. prasowe)

Wadokyo (źródło: mat. prasowe)

Występ grupy Wadokyo odbędzie się 26 czerwca w nastrojowej i tajemniczej Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul.Purkyniego 1, gdzie coraz częściej mają miejsce koncerty światowej sławy wykonawców.

Wadokyo to międzynarodowa grupa, założona w 2000 r. w Dusseldorfie. Tworzą ją artyści, grający na tradycyjnych japońskich bębnach taiko. Sztukę tę zgłębiali podczas swoich licznych podróży do Japonii. Są jedną z niewielu grup tego rodzaju w Europie. Zachwycają precyzją i ekspresją gry oraz dynamiką ruchu scenicznego. Ich koncerty to niezwykłe widowiska, będące połączeniem muzyki, pulsującego rytmu bębnów i tańca.

Słowo taiko w języku japońskim oznacza wielki bęben. W przypadku Wadokyo bardzo precyzyjnie oddaje rzeczywistość. Wielkość niektórych bębnów, z których korzysta zespół może naprawdę robić wrażenie. Oczywiście nie wszystkie bębny są wielkie, ale nawet najbardziej podstawowy bęben taiko jest imponujący. Wykonane są z najwyższą możliwą precyzją i już sam widok jest niesamowity. Ich koncert to nie tylko gra, ale też cała otoczką związana z występem – stroje, aranżacja sceny i niezwykła aura czegoś tajemniczego, orientalnego i niezwykłego. Nie brakuje także tego co najważniejsze, czyli emocji i okrzyków, które towarzyszą muzykom od pierwszego do ostatniego uderzenia pałeczką bachi w bęben.

Koncert WADOKYO – japońskie bębny taiko
26 czerwca godz. 21.00, WrocLove Fest 2014
ul. Purkyniego 1, Sala Gotycka w Starym Klasztorze
Wrocław

Dodaj komentarz