Urban regeneration and urban design

5 czerwca o godzinie 18.00 w krakowskim oddziale SARP odbędzie się wykład Urban regeneration and urban design z udziałem norweskiej architekt Ellen Hellsten.

„Urban regeneration and urban design”, zaproszenie (źródło: materiały prasowe)

„Urban regeneration and urban design”, zaproszenie (źródło: materiały prasowe)

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków serdecznie zaprasza na wykład Urban regeneration and urban design prowadzony przez Ellen Hellsten, partnera w biurze architektonicznym Ghilardi + Hellsten Arkitekter, w ramach cyklu wydarzeń norweskich składających się z wystawy plenerowej, wykładów, seminarium oraz debaty Inside Outside Norway. Architektura demokracji odbywających się w ramach ogólnopolskiego Tygodnia z Architekturą.

Ellen Hellsten (1972) – dyplom na Norweskim Uniwersytecie Nauki i Technologii uzyskała w 1997 roku. Po praktyce architektonicznej w Oslo, wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie kontynuowała studia i otrzymała tytuł magistra na Uniwersytecie Harvarda. Stanowisko planowania miasta sprowadziło ją do Nowego Jorku, jednak w 2003 roku powróciła do Oslo, gdzie związała się z Instytutem Urbanistyki w Szkole Architektury w Oslo jako wykładowca. Równocześnie wraz ze swoim partnerem Franco Ghilardi założyła biuro architektoniczne Ghilardi + Hellsten Arkitekter. Jednym z pierwszych sukcesów był zwycięski projekt Europan 7.

Obecnie biuro zatrudnia 16 pracowników i zajmuje się Architekturą, Krajobrazem i Urbanistyką, łącząc te dyscypliny. Celem wszystkich projektów jest stworzenie funkcjonalnego i performatywnego designu; łącząc się i współpracując na różną skalę, by wygenerować zespół projektowy i stworzyć prace, które charakteryzują się skutecznością i wydajnością. Ich siła oparta jest na dogłębnych badaniach, kluczowych analizach, oportunizmie i podejmowaniu ryzyka, tam gdzie idee i koncepcje dominują nad tradycyjnymi rozwiązaniami.

Portfolio biura składa się z projektów we wszystkich skalach i poziomach złożoności, od mostów i domów jednorodzinnych do dużych budynków biurowych i obszarów miejskich o różnorodnym przeznaczeniu i rozwoju. Wiele z tych projektów to rezultat wygranych konkursów otwartych i zamkniętych. Projekty przestrzeni publicznych i ich nieodłączny związek z innymi programami, stanowią składowe wiedzy praktycznej o urbanistyce w połączeniu z ideą miejskich modernizacji.

Wydarzenia Inside Outside Norway. Architektura demokracji są efektem współpracy Krakowskiego Oddziału SARP z norweskim architektem Peterem Butenschønem (rektor w latach 2003-2008 Kunsthøgskolen i Oslo), Association of Consulting Architects in Norway, Innovation Norway przy Ambasadzie Królestwa Norwegii w Warszawie, oraz Konsulatu Honorowego Królestwa Norwegii w Krakowie.

Urban regeneration and urban design
5 czerwca 2014 roku, godzina 18.00
Stowarzyszenie Architektów Polskich
Pl. Szczepański 6
Kraków

Dodaj komentarz