Listy Marka Hłasko w 45 rocznicę śmierci pisarza

13 czerwca nakładem Wydawnictwa Agora SA ukaże się książka pt. Marek Hłasko. Listy. Wyboru i opracowania twórczości pisarza dokonał Andrzej Czyżewski.

„Marek Hłasko. Listy”, Wydawnictwo Agora SA, okładka (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Marek Hłasko. Listy”, Wydawnictwo Agora SA, okładka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Książka Marek Hłasko. Listy ukazuje się w przeddzień 45 rocznicy śmierci Marka Hłaski oraz w roku kiedy przypada 80 rocznica jego urodzin. Inauguruje serię wznowień dzieł Marka Hłaski w nowej szacie graficznej autorstwa Urszuli Pągowskiej i Andrzeja Pągowskiego, w której ukażą się: Piękni dwudziestoletni; Pierwszy krok w chmurach; Sowa, córka piekarza; Drugie zabicie psa/Nawrócony w Jaffie.

Marek Hłasko. Listy to dramatyczna historia życia jednego z największych polskich pisarzy opowiedziana w listach. To więcej niż świadectwo. To opowieść o miłości, przyjaźni, pisaniu i walce o własne miejsce w literaturze i świecie.

Zbiór zawiera 363 listy Marka Hłaski (z czego ponad połowa nie była dotąd publikowana) kierowane do różnych osób w tym przede wszystkim do matki – Marii Hłasko, do najważniejszego wydawcy Hłaski – Jerzego Giedroycia, do Sonji Ziemann – żony Marka Hłaski, a w ostatnich latach jego życia eksżony, do bardzo mu bliskiej Agnieszki Osieckiej, oraz do przyjaciół w Izraelu.

Książkę wstępem opatrzył Andrzej Czyżewski – najbliższy krewny i i jedyny spadkobierca matki pisarza Marii Hłasko, autor wyboru i opracowania listów zawartych w książce.

Marek Hłasko. Listy
Autor listów: Marek Hłasko
Autor wstępu, wyboru i opracowania: Andrzej Czyżewski
Format: 135x 210 mm
Liczba stron: 592
ISBN: 978-83-268-1351-1
Wydawca: Agora SA
Data wydania: 13 czerwca 2014 roku

Dodaj komentarz