INIRE w opolskiej Galerii Sztuki Współczesnej

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza na performance grupy INIRE pt. Shipwreck score , który odbędzie się 7 czerwca.

Grupa INIRE (źródło: materiały prasowe organizatora)

Grupa INIRE (źródło: materiały prasowe organizatora)

Krzysztof Pawlik – kompozytor, twórca wideoartu, prezentacji multimedialnych i scenicznych, realizacji audiowizualnych oraz eksperymentalnych programów radiowych (Polskie Radio Wrocław 1993-1996, Radio Jowisz 1996-98). Autor muzyki teatralnej oraz realizacji audiowizualnych do spektakli teatralnych.

Jego kompozycje i instalacje prezentowane były m.in. na Generative Art w Rzymie, Lucce i Mediolanie, Videoformes Festival w Clermont Ferrand w cyklu Night Will Not Fall, Art in Translation w Rejkiawiku, Festiwalu Prawykonań Muzyki Audioscenicznej Audio Stage w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Kinetica Art Fair w Londynie, Festiwalu ArtofLivin w Pradze, Bratysławie i Budapeszcie, Międzynarodowym Biennale Sztuki Mediów WRO we Wrocławiu, Audio Art Festival w Krakowie oraz w ramach indywidualnych wydarzeń artystycznych w kraju i za granicą.

Twórca i współtwórca scenicznych projektów audiowizualnych i filmów. Założyciel i współtwórca audiowizualnych formacji: INIRE, Head58m, Radio Internazionale, The Embryonal Position, Rhetoric Conversation.

Małgorzata Dancewicz – artystka sztuk wizualnych i VJ, performerka eksperymentująca na gruncie sound art, kuratorka projektów performatywnych. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się wokół związków sztuki i nowych technologii, zagadnieniu liveness w performence multimedialnym i wpływu audiowizualności na rozwój sztuk performatywnych. Współtwórczyni formacji INIRE. Kuratorka Festiwalu Form Audiowizualnych INTERMEDIALE w Teatrze Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Napisała i zrealizowała kilkadziesiąt audiowizualnych performance scenicznych. Jest autorką tekstów dramatycznych i muzyki teatralnej. Autorka realizacji wideo oraz VJ–ingu do muzyki eksperymentalnej.

Jej działania prezentowane były między innymi w ramach Festiwalu Prawykonań Muzyki Audioscenicznej Audio Stage w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Kinetica Art Fair w Londynie, Live in Progress w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku, Wrocław Industrial Festival, Festiwalu TRANS/WIZJE, Gender Music Voice w Institut für Musikwissenschaft w Wiedniu, w ramach cyklu Audioaktywni w Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu, ArtFest w Tarnowie i in.

Inne projekty INIRE: Hermetic Garden (2001), Septem Sermones ad Mortuos (2004), Traces (2007), Atalanta Fugiens (2009), chopintimacy (2010), Dante’s Songs (2010), re-membering re-called (2011) i Subsensorial transmission (2013), prezentowane były w ramach licznych festiwali w Polsce, we Włoszech, w Anglii, Francji, Czechach, na Słowacji, Austrii, na Węgrzech i w Islandii. Grupę tworzą Krzysztof Pawlik i Małgorzata Dancewicz.

Grupa INIRE
Performance odbędzie się 7 czerwca 2014 roku o godzinie 19.00
Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu

Dodaj komentarz