• 2014-06-05

Musical, opera, operetka – 48. Festiwal im. Jana Kiepury

Od 9 do 16 sierpnia w Krynicy Zdroju trwać będzie 48. Festiwal im. Jana Kiepury. Podczas festiwalu będzie można usłyszeć przeboje muzyki operowej, operetkowej i musicalowej.

48. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju (źródło: materiały prasowe organizatora)

48. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dziewięć koncertów pełnych najbardziej znanych przebojów muzyki operowej, operetkowej i musicalowej w wykonaniu artystów znanych ze scen krajowych i zagranicznych, Klub Festiwalowy czyli spotkania z gwiazdami, koncerty w kościołach, projekcje multimedialne oraz warsztaty operowe prowadzone przez Małgorzatę Walewską – to atrakcje rozpoczynającego się Festiwalu w Krynicy-Zdroju.

Przez osiem dni, na festiwalowej estradzie wystąpią podziwiani od lat ulubieńcy publiczności Krystyna Tyburowska, Bożena Zawiślak-Dolny oraz Jan Wilga. Obok artystów związanych z Operą Krakowską: Katarzyny Oleś-Blacha, Iwony Sochy oraz Tomasza Kuka, Michała Kutnika, Adama Sobierajskiego i Adama Zdunikowskiego zobaczymy i usłyszymy także Małgorzatę Walewską, Wiolettę Chodowicz, Ewę Vesin, Mariusza Godlewskiego i Pavlo Tolstoya.

Idea współpracy z Operą Krakowską narodziła się kilka miesięcy temu. Doszliśmy do wniosku, że najwyższy czas by związać się partnersko z Operą Krakowską, jedną z najlepszych w Polsce. Na razie podpisaliśmy list intencyjny o współpracy na najbliższe trzy lata. Wierzę, że Festiwal Kiepury i Opera Krakowska to świetny mariaż i że to początek naszej długiej współpracy.

Dr Dariusz Reśko, burmistrz Krynicy-Zdroju

Koncerty zapowiadają się bardzo różnorodnie, ale łączy je główna myśl festiwalu: umiłowanie śpiewu. Artystom będą towarzyszyły różne orkiestry: Zdrojowa pod dyrekcją Mieczysława Smydy, Młoda Filharmonia pod dyrekcją Tomasza Chmiela, Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego, Salonowa Orkiestra CAMERATA pod kierunkiem Wiesława Murzańskiego i Opery Krakowskiej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka.

Ponadto, 14 sierpnia w koncercie pt. Musicalove wystąpi Teatr Rampa, prezentując największe hity miłosne ze znanych musicali.

48. Festiwal im. Jana Kiepury
Od 9 do 16 sierpnia 2014 roku
Krynica-Zdrój

Dodaj komentarz