• 2014-06-05

Dziecięcy Przegląd Folkloru Wiejskiego

7 i 8 czerwca amfiteatr Muzeum Etnograficznego w Toruniu po raz 33. opanują toruńskie przedszkolaki. Hasło przewodnie tegorocznej edycji Dziecięcego Przeglądu Folkloru Wiejskiego: Mam chusteczkę haftowaną, nawołuje do wspólnej zabawy.

33. Dziecięcy Przegląd Folkloru Wiejskiego (źródło: materiały prasowe)

33. Dziecięcy Przegląd Folkloru Wiejskiego (źródło: materiały prasowe)

Udział w imprezie od lat stwarza najmłodszym okazję do poznania tradycyjnego folkloru, w tym przede wszystkim tradycyjnych zabaw dziecięcych, a także elementów tańców i piosenek ludowych. Muzealni edukatorzy, aby pomóc w przygotowaniu grup do przeglądu zaproponowali nauczycielom przedszkoli udział w specjalnych warsztatach. Grupy przedszkolaków od miesiąca odbywają próby w muzealnym amfiteatrze.

W sobotę i niedzielę na scenie wystąpi 30 zespołów, a więc ponad 700 dzieci, które zaprezentują przygotowane programy przed gronem najżyczliwszych widzów − rodziców, dziadków, krewnych i sympatyków tej imprezy, cieszącej się rokrocznie zainteresowaniem licznych mieszkańców Torunia. Warto w najbliższy weekend zajrzeć do Muzeum.

Imprezie towarzyszyć będzie wystawa dziecięcych prac plastycznych pt. Dawno temu, na wsi… wykonanych przez dzieci sześcioletnie z oddziałów O w toruńskich szkołach podstawowych.

33. Dziecięcy Przegląd Folkloru Wiejskiego
7 i 8 czerwca 2014 roku, od godz. 10.00 do 13.30
Amfiteatr Muzeum Etnograficznego
Toruń

Dodaj komentarz