• 2014-06-04

Pełny line up Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n'Music Festival

Od sześciu lat Inne Brzmienia Art’n’Music Festiwal był okazją do usłyszenia w Lublinie najciekawszych artystów spoza głównego nurtu, reprezentujących różne kraje i gatunki muzyczne. W tym roku usłyszymy 26 zespołów z całego świata, wśród nich: Goldfrapp, Asian Dub Foundation, The Tiger Lillies i Yat-Kha. Edycja 2014 wyjątkowa jest także ze względu na pewien szczególny wschodni klimat, który choć obecny od zawsze, w tym roku, dzięki projektowi Wschód Kultury i obecności ponad 100 artystów z Europy Wschodniej zyska szczególną rangę.

Goldfrapp (źródło: mat. prasowe)

Goldfrapp (źródło: mat. prasowe)

Inne Brzmienia Art’n’Music Festival zyskał nie tylko wyrazisty styl, ale także liczne grono wiernej publiczności oraz renomę na krajowym rynku muzycznym. Jest dziś zdecydowanie jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych imprez w południowo-wschodniej Polsce. Organizatorzy prezentują najbardziej wartościowe zjawiska z pogranicza różnych gatunków, stawiają na oryginalność, wysoką jakość artystyczną oraz niezapomniane przeżycia estetyczne. Tegoroczna edycja jest realizowana jako jedno z wydarzeń lubelskiej odsłony projektu Wschód Kultury, który powstał na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i jest realizowany przez Narodowe Centrum Kultury we współpracy ze środowiskami twórczymi i samorządami trzech miast wschodniej Polski.

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu wystąpią:

Goldfrapp (Wielka Brytania), Asian Dub Foundation (Wielka Brytania), The Tiger Lillies (Wielka Brytania), Yat-Kha (Republika Tuwy), Lekso Gremelaszwili i Męski Zespół Wokalny Kairos (Gruzja/Polska), Big Lao Che Band – (Polska/Białoruś), Serebryanaya Svadba (Srebrne Wesele) (Białoruś), Felix Kubin i Mitch and Mitch (Niemcy/Polska), Cheer-Accident (USA), Kruzenshtern & Parohod (Izrael), St. Petersburg Ska Jazz Review (Rosja), Shy Albatross (Polska), Sierhij Żadan i Sobaki w Kosmosie (Ukraina).

Podczas festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia wystąpią także wyjątkowe, choć nie zawsze znane szerszej publiczności zespoły: Iriao (Gruzja), Asea Sool (Gruzja/Ukraina), Zjednoczenie Soundsystem & Earl Jacob (Polska), Pafnuty’s dream (Białoruś), Soft Eject (Gruzja), Papa Bo Selektah (Białoruś), The BearFox (Gruzja). Swój dorobek w formie koncertów, warsztatów i spotkań z artystami zaprezentuje Kilogram Records – wytwórnia Oli i Mikołaja Trzaski.

Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’nMusic Festival
Lublin 8-13 lipca 2014

Dodaj komentarz