• 2014-06-03

Muzyka Naszych Czasów – warsztaty

Fundacja Cultura Animi po raz kolejny w lipcu 2014 roku organizuje Warsztaty Orkiestrowe i Kameralne Muzyka Naszych Czasów, których celem jest promocja muzyki XX i XXI wieku.

Warsztaty Orkiestrowe i Kameralne Muzyka Naszych Czasów (źródło: mat. prasowe)

Warsztaty Orkiestrowe i Kameralne Muzyka Naszych Czasów (źródło: mat. prasowe)

To trzecia edycja pierwszych w Polsce warsztatów, na których będziecie pracować wyłącznie nad znakomitymi kompozycjami z XX i XXI wieku. W trakcie dziesięciu dni odbędą się:

  • zajęcia orkiestrowe
  • zajęcia kameralne
  • zajęcia indywidualne
  • studia orkiestrowe

Zajęcia z kameralistyki będą się odbywać w formie wspólnego grania Mistrzów i uczestników w stworzonych zespołach. Ta formuła zajęć owocuje znakomitymi interpretacjami utworów kameralnych. Podczas kursu uczestnicy będą mogli nie tylko doskonalić swój warsztat, ale także kształtować muzyczną świadomość i budzić artystyczną wrażliwość dzięki zajęciom: rozwijającym percepcję nowej muzyki, treningowi autorealizacji artystycznej, z podstaw improwizacji i jazzu.

Podczas III edycji Warsztatów stworzona zostanie jedynie orkiestra smyczkowa, jednak w zależności od zgłoszeń i chęci innych instrumentalistów organizatorzy odpowiednio zmodyfikują skład orkiestry i dostosują repertuar. Oprócz smyczków szczególnie zapraszani do udziału w Warsztatach są waltorniści i perkusiści.

W ramach Muzyki Naszych Czasów odbędą się także warsztaty jazzowe z Triem Andrzeja Jagodzińskiego i Karolem Dobrowlskim. Do udziału w nich zapraszamy wszystkich chętnych zarówno instrumentalistów, zarówno początkujących, jak i zaawansowanych w tematyce improwizacji jazzowej.

Warsztaty Orkiestrowe i Kameralne Muzyka Naszych Czasów
lipiec 2014 roku
Warszawa

Dodaj komentarz