• 2014-06-03

Samba de Mineiro: spektakl plenerowy w Amfiteatrze

Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu zaprasza na premierę plenerową spektaklu Samba de mineiro w reżyserii Arkadiusza Buszko i Piotra Ratajczaka, która odbędzie się 7 czerwca w Amfiteatrze.

„Samba de mineiro", plakat (źródło: mat. prasowe)

„Samba de mineiro", plakat (źródło: mat. prasowe)

Zabawna opowieść o paczce przyjaciół z Wałbrzycha, którzy w niespodziewany sposób wygrywają bilet na Mundial w Brazylii i zamierzają reprezentować Polskę w konkursie drużyn amatorskich, a także kibicować zawodowcom. Podróż do Ameryki Południowej pełna jest przedziwnych przygód: pierwszy lot samolotem nie wszystkich nastraja wesoło, dziewczyny walczą o równouprawnienie i szacunek kolegów z reprezentacji. Splot niekończących się niespodzianek, nagłe zwroty akcji, sytuacyjny dowcip, to odcienie Samby de Mineiro – widowiska, które porwie publiczność z amfiteatralnych krzesełek i siłą teatralnej wyobraźni przeniesie ją na słynny Stadion Maracana. Samba de mineiro jest już trzecim spektaklem plenerowym, który powstaje dzięki wsparciu finansowemu Miasta Wałbrzych.

tekst – Piotr Rowicki
reżyseria – Arkadiusz Buszko i Piotr Ratajczak
choreografia – Arkadiusz Buszko
scenografia i kostiumy – Grupa MIXER
obsada: Davina Reeves [g] – Miss Brazylii, Irena Sierakowska – Dżola, Marcelina Szczepaniak [g] – Aga, Michał Kosela – Messi, Rafał Kosowski – Malkontent, Piotr Mokrzycki – Mokry, Tomasz Pisarek – Badyl, Piotr Tokarz – Wujek, Ryszard Węgrzyn – Misiek oraz Teatr AVATAR i Szkoła Tańca CORDEX

Samba de mineiro
Premiera: 7 czerwca 2014 r., godz. 21.00
Plac teatralny w Wałbrzychu

Dodaj komentarz