• 2014-06-03

O krok od sławy

20 czerwca na ekrany polskich kin wejdzie nagrodzony Oscarem muzyczny film dokumentalny O krok od sławyw reżyserii Morgana Neville.

„O krok od sławy” reż. Morgan Neville (źródło: materiały prasowe)

„O krok od sławy” reż. Morgan Neville (źródło: materiały prasowe)

Miliony osób znają ich głosy, ale nikt nie zna ich imion. W swoim nowym, wciągającym filmie O krok od sławy, Morgan Neville – zdobywca wielu nagród za reżyserię – rzuca światło na prawdziwe historie chórzystek i chórzystów skrytych za sukcesami największych gwiazd muzyki 21. wieku. Triumfalny i jednocześnie chwytający za serce obraz jest zarówno hołdem złożonym głosom, które ukształtowały i wystylizowały muzykę popularną, a także odzwierciedleniem konfliktów, poświęceń i sukcesów tych, których kariera polegała na współbrzmieniu z innymi.

Ci utalentowani artyści reprezentują różne style, gatunki i epoki muzyki popularnej, ale każdy może podzielić się swoją niepowtarzalną i bardzo osobistą historią o życiu i karierze w cieniu sław. Z archiwalnymi materiałami filmowymi i niezrównaną scieżką dzwiękową film O krok od sławy może pochwalić się wywiadami z takimi artystami, jak Bruce Springsteen, Stevie Wonder, Mick Jagger czy Sting. Jednakże te światowej sławy postaci sceny muzycznej usuwają się w cień, by artyści drugoplanowi, ich życie i historie zajęły główne miejsce na scenie tego filmu.

Muzyczny świat składa hołd legendarnym chórzystkom. Trzeba mieć w sobie ogromnie dużo talentu, odwagi i pokory, aby wyśpiewać sukces innym. Ten film to fascynująca, słodko-gorzka opowieść o mistrzyniach drugiego planu. Portret, który otwiera drzwi na backstage i nie zasłania przed widzem niczego. Jeszcze nigdy odkrywanie muzyki nie było tak wciągające.

− Magda Miśka-Jackowska, RMF Classic

O krok od sławy, reż. Morgan Neville
Premiera: 20 czerwca 2014 roku
Dystrybucja: Spectator

Dodaj komentarz