• 2014-06-03

Historia – podaj dalej dla Centrum Dialogu Przełomy

Historia – podaj dalej to hasło kampanii społecznej, podczas której organizatorzy będą zachęcać do szukania pamiątek dla Centrum Dialogu Przełomy Muzeum Narodowego w Szczecinie. Kampania ruszy 4 czerwca – w 25. rocznicę III RP.

Centrum Dialogu Przełomy Muzeum Narodowego w Szczecinie, wizualizacja KWK Promes – Robert Konieczny (źródło: materiały prasowe organizatora)

Centrum Dialogu Przełomy Muzeum Narodowego w Szczecinie, wizualizacja KWK Promes – Robert Konieczny (źródło: materiały prasowe organizatora)

O rozpoczęciu akcji mieszkańców Szczecina poinformuje zabytkowy tramwaj, który będzie kursował głównymi trasami komunikacyjnymi miasta w godzinach 15.00–17.00. Pasażerami specjalnie oznakowanego pojazdu będą rekonstruktorzy w strojach ZOMO i żołnierzy LWP, a także pracownicy i wolontariusze Muzeum Narodowego w Szczecinie, którzy w czasie postojów będą informować o tym, w jaki sposób można przekazać eksponaty na wystawę stałą do budowanego nowego oddziału Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Centrum Dialogu Przełomy Muzeum Narodowego w Szczecinie zostanie otwarte jesienią 2014 roku. Ekspozycja, pokazująca półwiecze 1939–1989 będzie nowoczesna, multimedialna, odpowiadająca potrzebom naszych czasów. Będzie można obejrzeć na niej fragmenty filmów dokumentalnych i fabularnych, wysłuchać wspomnień świadków historii. Nie zabraknie eksponatów, dokumentów i zdjęć – bez tych świadectw nie da się wiarygodnie i ciekawie opowiedzieć o przeszłości. Zgromadziliśmy już setki pamiątek, bardzo dużo ofiarowały osoby prywatne i instytucje.

Historia – podaj dalej
Akcja rozpocznie się 4 czerwca 2014 roku
Zbieranie darów odbywa się w siedzibie Muzeum Narodowego w Szczecinie, przy ul. Staromłyńskiej 27 (I piętro, sala 106) od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00–14.00.
Centrum Dialogu Przełomy, Muzeum Narodowe w Szczecinie

Dodaj komentarz