• 2014-06-03

Wielki Finał w aktoRstudio

8 czerwca w Warszawie odbędzie się Wielki Finał w aktoRstudio Romy Gąsiorowskiej, podczas którego absolwenci szkoły zaprezentują dyplomowy performance. Uczestnicy wezmą również udział w pokazie filmu dokumentalnego z zajęć.

aktoRstudio, Wielki Finał (źródło: mat. prasowe)

aktoRstudio, Wielki Finał (źródło: mat. prasowe)

8 czerwca w Domu Zabawy i Kultury w Warszawie odbędzie się zakończenie rocznego kursu aktorskiego w Studium aktoRstudio. Jego hasło przewodnie to: Koniec jest zawsze początkiem. W ramach wydarzenia odbędzie się performance absolwentów kursu oraz pokaz filmu dokumentalnego na bazie materiałów z zajęć w Studium. Podczas Wielkiego Finału nastąpi też inauguracja agencji aktorskiej, która powstała przy aktoRstudio po to, by dbać o interesy swoich studentów i absolwentów.

Performance absolwenci aktoRstudio przygotowali pod opieką: Romy Gąsiorowskiej (scenariusz i rezyseria), Kamili Salwerowicz (opracowanie muzyczne) i Dawida Żakowskiego (choreografia). Będzie on impresją na temat musicalu Fame, opartą na bazie autorskich tekstów studentów (Piotra Nowaka, Piotra Ziółkowskiego i Mayi Nowak) i przyprawionym sporą dozą improwizacji.

Po performance odbędzie się projekcja dokumentu, będącego zbiorem materiałów z zajęć prowadzonych przez: Michała Żurawskiego, Piotra Głowackiego, Adama Woronowicza, Przemysława Bluszcza i Annę Wieczur Bluszcz, Martę Ścisłowicz, Małgorzatę Buczkowską – Szlenkier, Romę Gąsiorowską.

Zakończenie rocznego kursu aktorskiego w aktoRstudio to początek nowej drogi dla jedenastki młodych zdolnych, którzy wychodzą spod skrzydeł doświadczonej i profesjonalnej kadry Studium, by zawalczyć o swoje miejsce w czasem bezlitosnym rynku filmowym. Zarówno absolwenci kursów jak i kadra aktoRstudio (obecność potwierdzili Roma Gąsiorowska, Michał Żurawski, Adam Woronowicz, Małgorzata Buczkowska, Anna Oberc, Laura Samojłowicz, Joanna Niemirska, Anna Wieczur – Bluszcz i Przemysław Bluszcz) chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania uczestników wydarzenia.

Finał w aktoRstudio
8 czerwca 2014 r., godz. 19.00
ul. Belwederska 44, Dom Zabawy i Kultury
Warszawa

Dodaj komentarz