• 2014-06-02

Konkurs 3xR: reuse, recycle, remake

Rozpoczął się konkurs 3xR: reuse, recycle, remake, skierowany do projektantów mebli i akcesoriów wnętrzarskich, którego organizatorami są marka Nizio Interior oraz Fundacja Nizio. Konkursowe prace można nadsyłać do 12 września.

Konkurs „3xR: reuse, recycle, remake”, Nizio Interior (źródło: materiały prasowe organizatora)

Konkurs „3xR: reuse, recycle, remake”, Nizio Interior (źródło: materiały prasowe organizatora)

Celem konkursu jest poszukiwanie i promocja młodych, utalentowanych designerów. Organizatorzy konkursu poszukują projektów, które oprócz wysokiej jakości artystycznej i estetycznej zaprezentują rozwiązania zgodne z ideą 3xR: reuse, recycle, remake.

3xR to główna koncepcja przyświecająca działalności Nizio Interior. Pomysłodawca i założyciel marki architekt i designer Mirosław Nizio redefiniuje stare przedmioty, dając im nowe życie, kształt i zastosowanie. Dzięki temu projekty są oryginalne i unikatowe przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości i funkcjonalności.

Konkurs skierowany jest do osób od 19 do 35 roku życia, głównie studentów i absolwentów kierunków projektowych i artystycznych, a także do grup zajmujących się projektowaniem. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 12 września.

Główną nagrodą w konkursie jest sfinansowanie i wdrożenie do produkcji projektu, który stanie się częścią kolekcji Nizio Interior. Zdobywca drugiego miejsca może natomiast liczyć na wyprodukowanie pojedynczego egzemplarza projektu i wystawienie go na sprzedaż w Galerii Nizio Interior. Dodatkowo organizatorzy przewidują 10 wyróżnień w pierwszym etapie konkursu. Wyróżnione prace zostaną zamieszczonych na giełdzie pomysłów i wzorów DOMIDECO, platformie prezentującej projekty niezależnych designerów, dając możliwość ich zakupu szerokiej gamie producentów współpracujących z portalem.

Zwycięskie projekty wyłoni jury pod przewodnictwem Mirosława Nizio – architekta, projektanta mebli, rzeźbiarza, założyciela pracowni Nizio Design International, która odpowiada m.in. za projekt i realizację wystawy głównej Muzeum Historii Żydów Polskich. Komisja składa się z ekspertów, teoretyków i praktyków designu: Marka Cecuły, światowej sławy artysty ceramika, pedagoga i kuratora, laureata licznych prestiżowych nagród; Czesławy Frejlich, redaktor naczelnej ogólnopolskiego kwartalnika 2+3D grafika plus produkt, wykładowczyni Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i Warszawie; Krystyny Łuczak-Surówki, historyczki i krytyczki wzornictwa, wykładowczyni warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz Przemysława Szklarzewskiego – założyciela platformy Domideco.

Konkurs 3xR: reuse, recycle, remake
Organizatorzy: marka Nizio Interior oraz Fundacja Nizio
Termin nadsyłania prac mija 12 września 2014 roku

Dodaj komentarz