• 2014-06-02

Katarzyna Nosowska w spektaklu już w czerwcu w Warszawie

Spektakl w oparciu o tekst noblistki Elfriede Jelinek będzie wystawiany premierowo już od 3 czerwca w Teatrze Imka w Warszawie. Dzień wcześniej zainteresowani będą mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z twórcami, które odbędzie się w Gazeta Cafe.

Katarzyna Nosowska, „Cienie. Eurydyka mówi", fot. Magda Hueckel (źródło: mat. prasowe)

Katarzyna Nosowska, „Cienie. Eurydyka mówi", fot. Magda Hueckel (źródło: mat. prasowe)

Teatr IMKA Tomasza Karolaka z Warszawy, Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy i Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu wraz z Mają Kleczewską oraz Łukaszem Chotkowskim zapraszają na spektakl w oparciu o tekst noblistki Elfriede Jelinek Cienie. Eurydyka mówi.

Nowy spektakl Mai Kleczewskiej, jednej z najważniejszej postaci polskiego teatru, reżyserki m.in. Podróży zimowej i Burzy, współtworzy Katarzyna Nosowska, wokalistka grupy Hey i twórczyni autorskich płyt. Katarzyna Nosowska, którą publiczność będzie mogła podziwiać na żywo, specjalnie z myślą o spektaklu napisała kilka piosenek inspirowanych tekstem Jelinek. Nosowska buduje dramaturgię, otwierając kolejne części przedstawienia. Muzykę skomponował Paweł Krawczyk, lider Hey. 2 czerwca odbędzie się spotkanie w Gazeta Cafe (ul. Czerska 8/10). W rozmowie z Katarzyną Nosowską i Mają Kleczewską, którą poprowadzi Remigiusz Grzela, wezmą też udział: Tomasz Karolak, szef Teatru IMKA i Łukasz Chotkowski, dramaturg.

Cienie. Eurydyka Mówi.
3, 4, 5 i 6 czerwca 2014 roku – Teatr Imka
Spotkanie z Twórcami
2 czerwca 2014 r., godz. 19.00 – ul. Czerska 8/10, Gazeta Cafe
Warszawa

Dodaj komentarz