• 2014-06-02

Polska premiera filmu Blue Ruin

22 sierpnia odbędzie się premiera, nagrodzonego na festiwalu w Cannes, filmu Blue Ruin, którego reżyserem jest Jeremy Saulnier. Za dystrybucję filmu w Polsce odpowiedzialny jest Gutek Film.

„Blue Ruin”, reżyseria Jeremy Saulnier (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Blue Ruin”, reżyseria Jeremy Saulnier (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Dwight Evans (Macon Blair) mieszka na plaży w swoim starym samochodzie i jest samotnikiem z wyboru. Jego spokojne życie z dala od cywilizacji zostaje jednak brutalnie zakłócone. Pod wpływem szokującej informacji będzie musiał wrócić do domu swojego dzieciństwa, by chronić bliskich przed śmiertelnym zagrożeniem. Demony mrocznej przeszłości zmienią tego na co dzień delikatnego człowieka w mściciela, dokonującego aktu zemsty za zbrodnię, która rozbiła jego rodzinę.

Blue Ruin to dzieło dwóch szkolnych przyjaciół, którzy pieniądze na produkcję zebrali dzięki portalowi Kickstarter, gdzie zachwyceni pomysłem internauci zrzucili się na budżet. Jego światowa premiera miała natomiast miejsce w oficjalnej selekcji festiwalu w Cannes, skąd film wyjechał z nagrodą przyznaną przez międzynarodową krytykę.

Opowiedziany za pomocą hipnotycznych obrazów, trzymający w napięciu, które chwilami trudno znieść, Blue Ruin wpisuje się w tradycje najlepszych amerykańskich thrillerów, takich jak Nędzne psy Sama Peckinpaha, czy Pojedynek na szosie Stevena Spielberga. Film wprowadziła do amerykańskich kin legendarna firma braci Weinstein, a w recenzjach towarzyszących premierze nie szczędzono słów uznania młodemu reżyserowi Jeremiemu Saulnier, podkreślając, że jego film łączy humor rodem z kina braci Coen z wystylizowaną przemocą z filmów Tarantino.

Blue Ruin
Reżyseria: Jeremy Saulnier
Obsada: Macon Blair, Devin Ratray, Amy Hargreaves
Premiera w Polsce będzie mieć miejsce 22 sierpnia 2014 roku
Dystrybucja: Gutek Film

Dodaj komentarz