• 2014-05-31

Z miłością, od Polski / From Poland With Love

Teatr Korkoro we współpracy z Teatrem Gdynia Główna 6 i 7 czerwca zaprasza na premierę spektaklu Z miłością, od Polski / From Poland With Love inspirowanego twórczością Witolda Gombrowicza oraz Jacka Kaczmarskiego do Teatru Gdynia Główna.

„From Poland with love", fot. Justyna Franczak (źródło: mat. prasowe)

„From Poland with love", fot. Justyna Franczak (źródło: mat. prasowe)

Spektakl jest próbą skonfrontowania inteligentnego patriotyzmu z inteligentnym odrzuceniem polskości. Artefakty rzeczywistości i matryce zasłyszanych zabobonów stanowią esencję spektaklu zbudowanego skojarzeniowo. Aktorzy natomiast stanowią ciało zbiorowe, stado aktorów działa bardziej na emocje widza niż rozumowanie. Każda ze scen rozgrywa się w kolejnych przedziałach pociągu, eksponując mieszkańców i banitów tej naszej wspólnej synczyzny.

Teatr Korkoro powstał w 2013 roku na Akademii Sztuk Pięknych z inicjatywy Krzysztofa Dziwnego Gojtowskiego. W 2014 roku teatr przeniósł siedzibę do podziemi gdyńskiego dworca, pracując w Teatrze Gdynia Główna. Obecne stado teatru realizuje idę trzeciego teatru Eugenio Barby. Ruchu ludzi odrzucających powszechnie przyjęty styl życia, by wspólnie szukać możliwości tworzenia nowych stosunków społecznych i międzyludzkich. Teatr stał się tutaj łącznikiem dla różnych form aktywności twórczej. Działania obejmują tworzenie własnych przedstawień, wydarzenia performatywne oraz działalność dydaktyczną dzięki programowi pracy z wolnością wewnętrzną.

Krzysztof Dziwny Gojtowski – innowator społeczny, założyciel i lider Teatru Korkoro. Zadebiutował na deskach teatru Wybrzeżak w Gdyni, co pozwoliło mu zdobyć doświadczenie pracy metodą dramy pedagogicznej. Przez ostatnie lata współpracował z teatrami rytualistycznymi i antropologicznymi takimi jak Ośrodek Praktyk Teatralnych Gardzienice czy norweski teatr uliczny Stella Pollaris. Twórca i realizator koncepcji pracy z wolnością wewnętrzną. Miły, uśmiechnięty człowiek.

inspirowana twórczością Witolda Gombrowicza oraz Jacka Kaczmarskiego
aranżacja i reżyseria: Krzysztof Dziwny Gojtowski
pomoc reżyserska: Nana Marta Cwujdzińska
pomoc przy pracy z aktorem: Adrianna Kucner
pomoc pieśniarska: Iwona Majszyk
muzyka: Tomasz Bobrowski, Michał Liberak, Bartosz Winiecki,

Stado: Marta Pylińska, Adrianna Kucner, Justyna Ruda Franczak,
Aneta Anna Rudzka, Paweł Mim Kępka, Patrycja Murawska,
Joanna Niewiadomska, Nana Marta Cwujdzińska, Zuza Bobrowska,
Agata Polikowska, Iwona Majszyk, Joanna Żochowska
Daniel Ebertowski, Lech Piszczatowski

Z miłością, od Polski /  From Poland With Love
Premiera: 6 i 7 czerwca 2014 r., godz. 19.00
Plac Konstytucji 1, Teatr Gdynia Główna

Dodaj komentarz