• 2014-05-31

Piotr Perczyński. Autografy – powrót do klasycznej fotografii

Od 6 czerwca w CaféTHEI – otwartej przestrzeni Instytutu Grotowskiego we Wrocławiu będzie można oglądać wystawę fotografii Piotra Perczyńskiego.

Piotr Perczyński, „Autografy”, kadr (źródło: materiały prasowe organizatora)

Piotr Perczyński, „Autografy”, kadr (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tworząc cykl Autografy, Piotr Perczyński kierował się potrzebą odejścia od fotografii migawkowej, w której wykonując obrazy w ułamku sekundy, fragmentarycznie traktuje się świat widzialny, znacznie go zubażając. Artyście zależało na pozostawieniu w świadomości odbiorcy sumarycznych wrażeń i obrazów. Jak twierdzi autor: Cykl nie jest efektem manipulacji komputerowej. Całość kompozycji powstała na etapie fotografowania. Zdjęcia zostały wykonane na negatywach czarno-białych, powiększenia metodą optyczno-chemiczną. Rezultaty tych poszukiwań przypomniały oraz potwierdziły niezwykłe możliwości fotografii klasycznej, tworzonej na czarno-biały negatyw, aparat i powiększalnik.

Piotr Stefan Perczyński pochodzi z Białej Podlaskiej. Zdobył wykształcenie plastyczne oraz filozoficzne. W latach 1987–1995 związany był z Gorzowskim Towarzystwem Fotograficznym, którego obecnie jest członkiem honorowym. Artysta fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Uprawia fotografię klasyczną czarno-białą i barwną oraz w technice gumy chromianowej. Fotografuje także techniką otworkową. Dotychczas prezentował swoje pracę na 14 wystawach, m.in. w galeriach w Lublinie, Chełmie i Gorzowie Wielkopolskim.

Wystawa powstała we współpracy CaféTHEI i Galerii Pomost w Lublinie.

Piotr Stefan Perczyński, Autografy
Wernisaż: 6 czerwca 2014 roku, godz. 18.00
Wystawa potrwa do 18 sierpnia 2014 roku
CaféTHEI, Instytut Grotowskiego
ul. Przejście Żelaźnicze 4
Wrocław

Dodaj komentarz