Zbliża się polsko-ukraiński Performance Arsenał

6 czerwca w Galerii Arsenał elektrownia w Białymstoku zostanie otwarty projekt Performance Arsenał, na który złożą się: wystąpienia młodych artystów performance z Polski i Ukrainy.

Vasyl Odrekhivsky (źródło: materiały prasowe organizatora)

Vasyl Odrekhivsky (źródło: materiały prasowe organizatora)

Głównym celem projektu jest promocja polskich i ukraińskich artystów performance. Organizatorzy chcą wzbudzić zainteresowanie sztuką młodych, rozpoczynających swoją drogę twórczą artystów, zarówno studentów, jak i absolwentów uczelni artystycznych. Mają także nadzieję na zbudowanie dialogu na polu sztuki, ponad gospodarczymi i politycznymi uwarunkowaniami, co dotyczy zwłaszcza młodego pokolenia.

Chcą także pogłębić proces współpracy między artystycznym środowiskiem polskim i ukraińskim, zacieśnić wymianę kulturową, pozytywnie wpłynąć na klimat między dwoma krajami, zintegrować artystów z Polski i Ukrainy. Chcą by wydarzenie to stało się pretekstem do namysłu i refleksji nad rolą i miejscem sztuki w obu krajach. Wspólnie realizowany projekt, w obecnej trudnej sytuacji Ukrainy, będzie także symbolicznym dowodem solidarności w walce o prawa i wolności obywatelskie z naszym wschodnim sąsiadem.

Artyści z Polski: Grzegorz Bożek, Anita Mowczan, Karolina Kubik
Artyści z Ukrainy: Yaryna Shumska, Yaroslav Futimskyi, Vasyl Odrekhivskyy

Kurator: Waldemar Tatarczuk

Performance Arsenał
Otwarcie projektu: 6 czerwca 2014 roku, godz. 17.00
Galeria Arsenał elektrownia
ul. Elektryczna 13, wejście od ulicy Świętojańskiej
Białystok

Dodaj komentarz