• 2014-05-31

Mateusz Damięcki i Matylda Damięcka w spektaklu dla dzieci

15 czerwca w Hali Opery na Zamku w Szczecinie odbędzie się baletowo-wokalny spektakl teatralny dla dzieci pt. Jaś i Małgosia w reżyserii Pauliny Andrzejewskiej.

„Jaś i Małgosia", plakat (źródło: mat. prasowe)

„Jaś i Małgosia", plakat (źródło: mat. prasowe)

W rolę Jasia wcieli się Mateusz Damięcki, Małgosi – Matylda Damięcka, a jako Narrator wystąpi Jacek Knap. Organizatorem projektu jest szczecińska Fundacja Balet w partnerstwie z Operą na Zamku.

Jaś i Małgosia to jedna z najpopularniejszych i najpiękniejszych bajek dla dzieci. Szczeciński spektakl, inspirowany baśnią braci Grimm i wierszem Jana Brzechwy, opowie historię rodzeństwa, które zgubiło się w tajemniczym lesie i dotarło do niezwykłej chatki w całości zbudowanej ze słodyczy. Jego właścicielka, pozornie miła staruszka, okazała się niestety złą czarownicą i uwięziła Jasia i Małgosię. Na szczęście sprytne dzieci znalazły sposób, by uwolnić się z niewoli Baby Jagi i wrócić do domu.

Leśną przygodę Jasia i Małgosi wyrażoną tańcem, muzyką i słowem przedstawi ponad 150 uczniów ze Studia Taneczno-Musicalowego Fundacji Balet w Szczecinie. W spektaklu gościnnie wystąpi Mateusz Damięcki jako Jaś, Matylda Damięcka jako Małgosia oraz Jacek Knap w roli Narratora.

Już po raz drugi podejmuje się niełatwego, ale bardzo przyjemnego zadania – zagrania w przedstawieniu, w którym dzieci są nie tylko widzami, ale i jego najważniejszymi odtwórcami. Spektakl przygotowuje szczecińska Fundacja Balet, podobnie jak ubiegłoroczną Opowieść Wigilijną Charlesa Dickensa, w której wcielałem się w postać Ebenezera Scrooge’a. Była to wyjątkowa realizacja, pełna czarów, bożonarodzeniowych cudów i pozytywnej energii. Jaś i Małgosia też będzie spektaklem magicznym, roztańczonym i otwierającym wyobraźnię – mówi Mateusz Damięcki. I dodaje: Obecny projekt będzie dla mnie i mojej siostry Matyldy szczególny, bowiem po raz pierwszy wystąpimy na scenie jako rodzeństwo.

Za reżyserię odpowiada Paulina Andrzejewska, która na co dzień jest uznaną choreografką współpracującą z teatrami w Polsce i zagranicą. Organizatorem projektu jest Fundacja Balet, działająca w Szczecinie od 1990 roku pod kierownictwem Marii Andrzejewskiej, która w maju br. głosami czytelników Kuriera Szczecińskiego została wybrana Szczecinianką Roku 2013.

Spektakl Jaś i Małgosia
15 czerwca 2014 r., godz. 18.00
Hala Opery na Zamku w Szczecinie

Dodaj komentarz