• 2014-05-31

Zaprojektowane: Spotkanie autorskie z Czesławą Frejlich

6 czerwca w Czytelni Institute of Design w Kielcach odbędzie się spotkanie autorskie z Czesławą Frejlich.

„Zaprojektowane" (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Zaprojektowane" (źródło: materiały prasowe organizatora)

Czesława Frejlich – profesor ASP w Krakowie oraz w Warszawie, czołowy, polski autorytet w dziedzinie designu. Opiniotwórczy głos w zakresie wzornictwa przemysłowego, znawca światowych trendów. Autorka kultowych pozycji z obszaru historii designu Rzeczy pospolite i Rzeczy niepospolite. Zasiada w jury najważniejszych konkursów dotyczących wzornictwa. Redaktor naczelna najważniejszego w Polsce pisma projektowego 2+3D.

Wystąpienie poświęcone polskiemu wzornictwu po roku 2000. To czas, gdy polski dizajn zaczął być widoczny już nie tylko w galeriach i na wystawach, ale również w sklepach i przestrzeni publicznej. Na użytek książki Polish Design: Uncut przygotowanej przez zespół 2+3D dla Instytutu Adama Mickiewicza, oraz jej polskiej wersji pt. Zaprojektowane zgromadzili obszerny materiał, z którego wyselekcjonowali przykłady najbardziej charakterystyczne dla tego okresu.

Wyroby, głównie przemysłowe zebrane zostały w siedmiu działach – meblarstwo, transport, urządzenia domowe i specjalistyczne, lampy, ceramika i szkło, tkaniny i zabawki oraz w niewielkim wyborze eksperymenty. Dopełnieniem są wywiady z 12 projektantami. Materiał ten pozwala scharakteryzować kondycję polskiego wzornictwa.

Spotkanie autorskie z Czesławą Frejlich
6 czerwca 2014 roku, godz. 18.00
Institute of Design
Kielce

Dodaj komentarz