It’s Easy! Premierowy pokaz nowej kolekcji marki Noti

12 czerwca odbędzie się premierowy pokaz najnowszej kolekcji mebli marki Noti. Kolekcja Easy zostanie przedstawiona w 3 różnych aranżacjach we wrocławskiej Galerii Wnętrz Domar.

Premierowy pokaz kolekcji „Easy”, marki Noti (źródło: materiały prasowe organizatora)

Premierowy pokaz kolekcji „Easy”, marki Noti (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kolekcja Easy autorstwa pracowni Wierszyłłowski i Projektanci to wyjątkowa premiera w ofercie Noti – marka do tej pory kojarzona z meblami wypoczynkowymi do wyposażenia salonów, przygotowuje projekt dla ludzi młodych do ich pierwszego własnego mieszkania. To kolekcja mebli modułowych łącząca elementy tapicerowane i skrzyniowe dająca możliwości aranżacji bardzo funkcjonalnych wnętrz o niewielkiej powierzchni. Przy wprowadzeniu kolekcji Easy marka Noti w innowacyjny sposób rozwinęła proces projektowy.

W ramach procesu projektowego kolekcja Easy stała się przedmiotem pracy warsztatowej trzech zespołów studentów wrocławskiej ASP wydziału Architektury Wnętrz pod opieką merytoryczną Szymona Hanczara i Magdaleny Garncarz. We współpracy z marką Noti i projektantem Mikołajem Wierszyłłowskim pracowali oni nad rozszerzeniem funkcjonalnym nowej kolekcji. Zadaniem uczestników warsztatów było wykorzystanie potencjału kolekcji do stworzenia autorskich projektów wnętrz dla konkretnie sprofilowanych użytkowników. Mając do dyspozycji White Cube o wymiarach 4x4m każdy z zespołów opracowywał model funkcjonalny dla konkretnych person (Arek – singiel lat 36, Ilona i Wojtek – świeży związek, Karina i Piotr oraz 6-miesięczny Jeremi) dając jednocześnie wyraz ich indywidualnemu charakterowi poprzez swobodną artystyczną aranżację.

Finałem projektu jest Noc z designem we Wrocławiu 12 czerwca, kiedy uczestnicy warsztatów zaprezentują swoje projekty wnętrz – White Cube z wykorzystaniem kolekcji Easy zmieni się trzy razy symbolizując mieszkania trzech różnych person. Prezentacja następujących po sobie ekspozycji w chronologicznym zestawieniu uwzględnia rozwój potrzeb użytkownika począwszy od życia w pojedynkę na rodzinie z dzieckiem kończąc. Poszczególne etapy projektu, jak i sam proces aranżowania White Cuba przez studentów zostanie zarejestrowany i będzie prezentowany podczas wystawy jako wprowadzenie do idei procesu projektowego.

Premiera kolekcji Easy
Projekt: Studio Wierszyłłowski i Projektanci, dla Noti i projektu warsztatowego ze studentami wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych
Pokaz premierowy odbędzie się 12 czerwca 2014 roku, podczas wydarzenia Noc z designem
Pokazy odbędą się w godzinach 20.30, 21.30 oraz 22.30
Galeria Wnętrz Domar
ul. Braniborska 14
Wrocław

Dodaj komentarz