• 2014-05-30

Gwiazd naszych wina: Ekranizacja powieści Greena

6 czerwca na ekranach kin ukaże się film w reżyserii Josha Boone’a Gwiazd naszych wina. Film jest ekranizacją bestsellerowej powieści Johna Greena.

„Gwiazd naszych wina" (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Gwiazd naszych wina" (źródło: materiały prasowe organizatora)

Hazel i Gus to niezwykłe nastolatki, które połączyła błyskotliwość, niechęć do tego, co przeciętne i wielka miłość. Ich związek jest wyjątkowy – poznali się na spotkaniu grupy wsparcia dla osób chorych na raka. Film oparto na bestsellerze Gwiazd naszych wina Johna Greena – to tragikomiczna opowieść o życiu i miłości.

Gwiazd naszych wina została wydana dziesiątego stycznia 2012 roku i zadebiutowała na pierwszym miejscu bestsellerów New York Timesa. John Green zaczął ją pisać w 2000 roku, do czego zainspirowała go praca kapelana w szpitalu dziecięcym.

Pragnąłem napisać książkę o wspaniałych młodych ludziach, którym nie brakuje poczucia humoru i energii, mimo tego że zmagają się z ciężką chorobą. Wiedziałem, że to będzie historia o miłości, ale długo nie miałem konkretnego pomysłu. W końcu stworzyłem postacie Hazel i Gusa, którzy co prawda mają inną wizję tego, czym jest czerpanie z życia garściami, ale zakochują się w sobie i w pewnej książce – John Green

Hollywood wyraziło chęć zekranizowania powieści jeszcze zanim pojawiła się w księgarniach, ale Green długo się zastanawiał, czy się na to zgodzić.

Wybór reżysera nie był trudny. Godfrey zdecydował się na Josha Boone’a, który ma na swoim koncie Stuck In Love z Gregiem Kinnearem, Jennifer Connolly i Lily Collins. Głównym bohaterem jest nastolatek, w którego wcielił się Nat Wolff, występujący też w Gwiazd naszych wina.

Reżyser przyznaje, że niełatwo zrobić film, którego bohaterowie są nieuleczalnie chorzy, a jednocześnie nie czynić z tego głównego wątku.

To jak z Titanikiem – wiesz, że lodowiec odgrywa ważną rolę, ale nie robisz filmu o lodowcu – Josh Boone.

Josh Boone – zadebiutował filmem Stuck in Love. Pochodzi z Virginia Beach i od dziecka kręcił filmy. Jego ojciec posiadał pokaźną wideotekę, więc chłopak od małego oglądał takie klasyki jak Lot nad kukułczym gniazdem czy Casablanca. Jako licealista wziął udział w wakacyjnym kursie w North Carolina School for the Arts. W 2002 roku przeniósł się do Los Angeles, gdzie zaczynał jako asystent kierownika planu. W 2011 roku napisał scenariusz do Stuck in Love – autobiograficznej historii rodzinnej. Produkcją zainteresowała się Judy Cairo.

Gwiazd naszych wina
Reżyseria: Josh Boone
Dystrybucja: Imperial Cinepix
W kinach od 6 czerwca 2014 roku

1 komentarz do artykułu “Gwiazd naszych wina: Ekranizacja powieści Greena”

  1. Świetny film, jeżeli ktoś jeszcze nie widział to daje link:
    gwiazdnaszychwina-hd.end.pl

Dodaj komentarz