• 2014-05-30

Dzień Dziecka w Gdańskiej Galerii Miejskiej

Gdańska Galeria Miejska zaprasza dzieci na weekend zorganizowany z okazji Dnia Dziecka. Dla młodszych przewidziany jest edukacyjny spacer po gdańskim Głównym Mieście. Z kolei młodzież będzie miała okazję zbudować swój aparat otworkowy i zrobić nim zdjęcia, które na koniec weekendu zostaną pokazane w GGM1.

„Grassowanie” (źródło: materiały prasowe)

„Grassowanie” (źródło: materiały prasowe)

Warsztaty fotografii otworkowej

Miejsce: Gdańska Galeria Miejska 1, ul. Piwna 27/29
Uczestnicy: dzieci od 10 do 18 roku życia
Zapisy: g.tomaszewska@ggm.gda.pl, tel. 665 770 551

W dniach 31maja i 1 czerwca zapraszamy na warsztaty z fotografii otworkowej w Gdańskiej Galerii Miejskiej. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 10 do 18 lat. Będą obejmowały zaprojektowanie i wykonanie prostego aparatu do fotografii otworkowej, robienie zdjęć, wywoływanie oraz eksponowanie prac w galerii.

Zajęcia poprowadzą studenci z Desk Design Kolektyw – koła naukowego wydziału Architektury i Wzornictwa ASP Gdańsk.

Gdańska Mapa Pamięci – interaktywne spacery po Głównym Mieście

Miejsce: Gdańska Galeria Güntera Grassa, róg. ul. Szerokiej i Grobla
Uczestnicy: dzieci powyżej 4 roku życia wraz z rodzicami
Wstęp wolny

W sobotę 31 maja zapraszamy na kolejny z serii spacerów w ramach projektu Grassowanie.

Grassowanie to gra słów odnosząca się do Güntera Grassa i dziecięcego grasowania jako swobodnego szwendactwamiejskiej włóczęgi. Uczestnicy spaceru spojrzą na Gdańsk przez pryzmat pamięci i osobistych narracji mieszkańców. Tym razem każdy otrzyma książeczkę edukacyjną wydaną przez Gdańską Galerię Miejską, która posłuży jako przewodnik po Głównym Mieście. Książeczka zawiera ćwiczenia plastyczne, które dzieci będą wykonywać podczas zwiedzania oddziałów GGM.

Prowadzący:

  • Klaudiusz Grabowski – historyk, historyk sztuki, doktorant na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego (seminarium prof. E. Kizika). Od 2010 pracownik Nadbałtyckiego Centrum Kultury. Współtwórca i współorganizator projektów organizowanych w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki (200 lat kąpieliska w BrzeźnieGdańsk miasto zabytekGdańsk od wewnątrz), Festiwalu Kultur Świata (Afryka fragment po fragmencie), oraz trzyletniego projektu Nekropolie Pomorza, w ramach których przygotowywał wystawy: 200 lat kąpieliska w BrzeźniePowojenna odbudowa Głównego MiastaNekropolie Pomorza w fotografii Anny i Krzysztofa Jakubowskich.
  • Helena Szczepańska – historyczka sztuki, specjalistka ds. promocji w CSW Łaźnia. Realizatorka szeregu wycieczek po Dolnym Mieście, zarówno w języka polskim, jak i angielskim. Współpracowała przy realizacji oprowadzania dzieci i rodziców na festiwalu Narracje, organizacji koncertów Shiny Bits.

Dzień Dziecka w Gdańskiej Galerii Miejskiej
Warsztaty fotografii otworkowej: 31 maja i 1 czerwca 2014 roku, godz. 12.00
Interaktywny spacer po Głównym Mieście: 31 maja 2014 roku, godz. 12.00

Dodaj komentarz