Etnomuzykologiczny Dzień Dziecka w Żelazowej Woli

Już po raz piąty Narodowy Instytut Fryderyka Chopina zaprasza na artystyczny piknik – radosne i barwne spotkanie z kulturą i sztuką – tym razem głównie ludową, z okazji 200. rocznicy urodzin Oskara Kolberga, ojca etnografii polskiej i chopinologa.

Dzień Dziecka w Żelazowej Woli (źródło: materiały prasowe)

Dzień Dziecka w Żelazowej Woli (źródło: materiały prasowe)

W niedzielę 1 czerwca w Żelazowej Woli na dzieci i rodziców będzie czekać szereg atrakcji, m.in.:

  • warsztaty tańca ludowego prowadzone przez Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej Chodowiacy,
  • warsztaty wycinankowe realizowane przez Muzeum Etnograficzne w Warszawie,
  • warsztaty śpiewu tradycyjnego prowadzone przez Nastę Niakrasavę,
  • warsztaty malarskie,
  • warsztaty Zagraj z gruszki i z pietruszki.

Ponadto w ramach Niedzielnych Koncertów w Żelazowej Woli w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina wystąpi Marek Bracha i Szczepan Kończal. Będzie można wysłuchać również recitali laureatów Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni, a także interpretacji Zbigniewa Wałacha oraz dzieci ze szkół muzycznych z Sochaczewa i Warszawy.

Najmłodsi będą mieli okazję zobaczyć filmy o tematyce etnomuzykologicznej i etnograficznej, obejrzeć spektakl Mały Chopin w wykonaniu Antoniego Barłowskiego, wysłuchać ludowych bajek w aktorskiej interpretacji Bartosza Miłosza Martyny, uczestniczyć w tworzeniu runa parkowego, i jak co roku, pobawić się na Wyspie Maluchów przygotowanej przez Wyspy Leonarda – Akademia dzieci ciekawych świata. Dodatkowo każdy będzie mógł zmierzyć się z wyzwaniami gry terenowej, której tematyka w tym roku obejmować będzie zagadnienia związane z kulturą ludową.

Dzień Dziecka w Żelazowej Woli
1 czerwca 2014 roku, od godz. 10.00 do 17.00
Dom Urodzenia Fryderyka Chopina
Żelazowa Wola

Dodaj komentarz