Sztuka na giełdzie III: Bazarowe historie

Do 30 czerwca można nadsyłać prace na konkurs Bazarowe historie w ramach 3. edycji projektu Sztuka na giełdzie.

„Bazarowe historie”, plakat (źródło: materiały prasowe)

„Bazarowe historie”, plakat (źródło: materiały prasowe)

Pracownia Sztuki Zaangażowanej Społecznie Rewiry w ramach trzeciej edycji projektu Sztuka na giełdzie ogłasza konkurs na film krótkometrażowy, którego tematem jest hasło Bazarowe historie.

Idea konkursu zrodziła się z obserwacji zmian w otaczającej nas rzeczywistości. Żyjemy w czasach, w których drobny handel sukcesywnie wypierany jest przez masowo powstające galerie handlowe. Klimatyczne targowiska i bazary spychane są coraz bardziej na handlowy margines lub zwyczajnie zamykane.

Coraz częściej konsument zmuszony jest korzystać z usług hipermarketów należących niejednokrotnie do międzynarodowych koncernów zorientowanych jedynie na pomnażanie swojego kapitału. Coraz trudniej dostać zdrową żywność pochodzącą wprost od rolników, których sytuacja wydaje się pogarszać z roku na rok. Konkurs Bazarowe historie to próba zwrócenia uwagi na powyższe zagadnienia. Jego integralną częścią będą pokazy wybranych filmów konkursowych w przestrzeni prawdziwych lubelskich targowisk i bazarów oraz w Centrum Kultury w Lublinie.

Termin składania prac mija 30 czerwca. Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie listy laureatów nastąpi 30 lipca.

Pula nagród wynosi 7000 złotych. Główna nagroda w konkursie to 4000 złotych. Konkurs przeznaczony jest dla osób pełnoletnich i ma charakter otwarty. Szczegóły konkursu dostępne są w regulaminie.

Konkurs Bazarowe historie
Termin nadsyłania prac: do 30 czerwca 2014 roku
Ogłoszenie zwycięzców: 30 lipca 2014 roku
Centrum Kultury w Lublinie

Dodaj komentarz