Spacer śladem Wisławy Szymborskiej

31 maja o godzinie 17.00 w Krakowie odbędzie się spacer śladem Wisławy Szymborskiej.

Spacer śladem Wisławy Szymborskiej (źródło: materiały prasowe)

Spacer śladem Wisławy Szymborskiej (źródło: materiały prasowe)

Wszystkich Krakusów i nie tylko organizatorzy zapraszają na serię wyjątkowych przechadzek ulicami Miasta Literatury. W każdą ostatnią sobotę miesiąca odbędzie się spacer śladami najciekawszych nurtów i kontekstów literackich. Uczestnicy odwiedzą zakątki tętniące inspiracją, poznają bliżej autorów żyjących i tworzących pod Wawelem.

Pierwszy z zaplanowanych spacerów odbędzie się już 31 maja, a jego motywem przewodnim będzie życie i twórczość wybitnej poetki, eseistki, felietonistki i laureatki literackiej Nagrody Nobla – Wisławy Szymborskiej. Wiersze, wycinanki, szuflada, są znane wszystkim Krakusom. Warto dać się uwieść ironicznej grze słów, w którą zabawią się uczestnicy podczas dwugodzinnej wycieczki śladami autorki. Będzie wówczas odnaleźć klucz, który połączy przemoczony namiot, pudełko pralin i słodki głos Elli F. Zbiórka uczestników wycieczki odbędzie się o godzinie 17.00 przy Kamienicy Szołayskich, przy Placu Szczepańskim.

Spotkanie poprowadzi Anna Hojwa – rodowita krakowianka, absolwentka filozofii na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Bibliotekarka, która nie mogła usiedzieć w bibliotece. Jako licencjonowana przewodniczka po Krakowie, rozbudza potrzeby czytelnicze na szlakach literackich, retro clubbingowych i kabaretowych. Zafascynowana nietypowymi formami opowiadania o historii i kulturze miasta. Jest autorką bloga Vintage Kraków i zagorzałą rowerzystką.

Udział w literackich spacerach jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji. Wszyscy chętni proszeni są o wysłanie zgłoszenia drogą mailową na adres: spacery@miastoliteratury.pl. Liczba uczestników jest ograniczona.

Spacer śladem Wisławy Szymborskiej
31 maja 2014 roku, godzina 17.00
Plac Szczepański
Kraków

Dodaj komentarz