• 2014-05-29

Niewinni postczarodzieje w Teatrze Collegium Nobilium

Teatr Collegium Nobilium w Krakowie zaprasza na premierę spektaklu Niewinni postczarodzieje w reżyserii Wojciecha Pitali. Premiera zaplanowana jest na 29 maja.

„Niewinni postczarodzieje", plakat (źródło: mat. prasowe)

„Niewinni postczarodzieje", plakat (źródło: mat. prasowe)

Niewinni postczarodzieje to przedstawienie dyplomowe studenta Wydziału Reżyserii przygotowane pod opieką prof. Macieja Wojtyszki. Wojciech Pitala jest także autorem wyreżyserowanej sztuki.

Akcja rozgrywa się współcześnie w Warszawie. Główny bohater, Andrzej, dobiega trzydziestki. Jest lekarzem i uwielbia wszystko, co alternatywne: gra w aż trzech różnych zespołach współtworzących nurt extremely lo-fi, a centralne miejsce w jego mieszkaniu zajmuje oryginalny fotel Romana Modzelewskiego, traktowany jak fetysz. Andrzej namiętnie cytuje (choć nie do końca czytuje) modnych filozofów, ogląda artystyczną pornografię i czarno-białe oldschoolowe filmy, których nikt nie zna, a jego niezobowiązujące i pozbawione pointy spotkania z dziewczynami sprowadzają się do wiecznej gry w fajność. Prawdziwym ciosem staje się dla niego moment, w którym płyta jednego z jego zespołów sprzedaje się w liczbie przekraczającej sto egzemplarzy. Od teraz, przeglądając się w lustrze, widzi już tylko komercyjne gówno. Głęboko ukrywa wrodzony sentymentalizm, marząc o wielkiej konserwatywno-mieszczańskiej heteronormatywnej miłości, jednak w świecie, w którym wszystko zostało już ujęte w cudzysłów ironii, podwójnej ironii i potrójnej ironii, nic nie jest w stanie wydarzyć się naprawdę. Spektakl inspirowany Niewinnymi czarodziejami – głośnym filmem Andrzeja Wajdy z 1960 r.

reżyseria: Wojciech Pitala
przedstawienie dyplomowe studenta Wydziału Reżyserii pod opieką prof. Macieja Wojtyszki.
konsultacja muzyczna: Krzysztof Kawałko
wykonawcy: Katarzyna Kołeczek, Mateusz Baran, Sławomir Doliniec, Philippe Tłokiński, Paweł Ferens

Niewinni postczarodzieje
Premiera: 29 maja 2014 r., godz. 19.00
ul. Miodowa 22/24, Teatr Collegium Nobilium
Kraków

Dodaj komentarz