• 2014-05-28

Inne Brzmienia Art’n'Music Festival: Znamy nowych artystów

Ogłoszono kolejnych artystów, którzy wystąpią na Inne Brzmienia Art’n'Music Festival w dniach 8-13 lipca. Do wykonawców dołączyli St Petersburg Ska Jazz Review (Rosja) i Shy Albatros (Polska).

Shy Albatros (źródło: materiały prasowe organizatora)

Shy Albatros (źródło: materiały prasowe organizatora)

St Pettersburg Ska Jazz Review – to legendarna grupa z Petersburga grająca wybuchową mieszankę ska i jazzu z domieszką innych gatunków (funk, soul, r’n’b, rocksteady). Kilkanaście osób na scenie i niezliczone pokłady muzycznej energii.

Grupa nie goni za modą, a czerpie inspirację z lat 40-70 ubiegłego wieku, kiedy o popularności artystów decydowały talent i niebanalne umiejętności, a muzyka była czystą przyjemnością zarówno dla grających jak i dla słuchaczy. Muzycy pracują obecnie nad nowym albumem, którego zapowiedzią jest singiel Water Taxi.

Shy Albatros – zespół powołany do życia przez wybitnego gitarzystę Raphaela Rogińskiego, to medium, łączące muzycznie rozmaite kultury. Teksty, zaczerpnięte z różnych tradycji i regionów Stanów Zjednoczonych, opowiadają o perspektywie kobiety, często postawionej w skrajnych sytuacjach.

Tak więc obok lamentów, pieśni głodu i beznadziei, usłyszeć można teksty o kobietach gangsterach, czy też takich, które obdarzone zostały paranormalnymi zdolnościami. Łącznikiem jest kultura i historia Ameryki, w której zawarł się dramat i nadzieja kobiet przybywających do niej z własnej woli lub też jako niewolnice.

Instrumentarium zespołu jest odzwierciedleniem tej podróży. Słychać tu m.in. cymbały, balafon, gitarę, mandolinę czy wibrafon. Stylistycznie zaś, raz słyszymy tu bluesa, by za chwilę doszukać się w nim muzyki Afryki, a irlandzkie romanse mieszają się z muzyką najdalszej prerii.

Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n'Music Festival
Od 8 do 13 lipca 2014 roku
Lublin

Dodaj komentarz