• 2014-05-28

Metro w obsadzie sprzed 23 lat

4 czerwca na deskach Teatru Studio Buffo w Warszawie zaprezentowany zostanie legendarny musical Metro. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na leczenie Alicji Borkowskiej, aktorki grającej w pierwszej obsadzie Metra, od wielu lat związanej ze sceną Buffo.

Zdjęcie ze spektaklu „Metro", fot. Wojciech Glinka (źródło: mat. prasowe)

Zdjęcie ze spektaklu „Metro", fot. Wojciech Glinka (źródło: mat. prasowe)

Zagrają Janusz Józefowicz, Janusz Stokłosa, Katarzyna Groniec, Barbara Melzer, Joanna Dark, Denisa Geislerova, Małgorzata Duda-Kozera, Wojciech Dmochowski, Michał Milowicz, Piotr Hajduk i inni.

Alicja Borkowska jest wokalistką i aktorką, która debiutowała w oryginalnej obsadzie spektaklu Metro. Początek jej kariery nierozerwalnie związany jest z początkami warszawskiego teatru musicalowego. Aktorka wystąpiła w spektaklach: Do grającej szafy grosik wrzuć, Tyle miłości, Romeo i Julia. W październiku ubiegłego roku aktorka zachorowała i aktualnie potrzebuje środków na kontynuację procesu leczenia.

Postanowiliśmy zagrać musical Metro w pierwszej obsadzie, a zebranymi w ten sposób pieniędzmi wesprzeć naszą Przyjaciółkę – mówi Katarzyna Groniec, która 4 czerwca wcieli się w kultową rolę Anki. – Dołączą do nas artyści przez lata związani z tym przedstawieniem oraz aktorzy występujący w zespole Teatru Studio Buffo obecnie: m.in. Natasza Urbańska, Beata Wyrąbkiewicz, Iwona Zasuwa, Mariusz Czajka, Dariusz Kordek.

Nad wydarzeniem czuwać będzie inscenizator, reżyser i choreograf – Janusz Józefowicz oraz twórca muzyki musicalu Metro – Janusz Stokłosa. Teatr Studio Buffo zachęca również do wsparcia Alicji Borkowskiej poprzez wpłatę na subkonto Alicji w Fundacji im. Darii Trafankowskiej.

Musical Metro
4 czerwca 2014 r., godz. 19.00
Teatr Studio Buffo w Warszawie

Dodaj komentarz