Drugi numer Ładnie Naprawię

W maju ukazał się drugi numer magazynu Ładnie Naprawię. W aktualnym numerze magazynu redakcja wskazuje przykłady pozytywnych zmian bądź działań, które mają pomóc w zmienianiu ludzi i świata na lepsze.

„3xR” (źródło: materiały prasowe)

„3xR” (źródło: materiały prasowe)

Ładnie naprawię – przedmioty, życie, środowisko. O, jak cudownie byłoby znaleźć warsztat bądź fachowca, który podjąłby się takiego zadania na skalę globalną. Podjąć wysiłek naprawiania jest jednak bardzo trudno, co widać po działaniach nie tylko korporacji, rządów czy samorządów, ale i zwykłych ludzi. Łatwiej jest burzyć, niszczyć, aby później budować od nowa bez oglądania się na historię, tradycję, mając na względzie tylko szybki zysk. Ta łatwość jest jednak pozorna, obarczona wysoką ceną z odroczonym terminem płatności.

W aktualnym numerze magazynu Ładnie Naprawię redakcja porusza szereg tematów, które z naprawianiem nie mają bezpośredniego związku. Są to jednak przykłady pozytywnych zmian bądź działań, które mają pomóc w zmienianiu ludzi i świata na lepsze – co w dzisiejszej sytuacji politycznej i społecznej wydaje się ważne i potrzebne. W magazynie znajdują się wskazówki, jak zmieniać nie tylko to, co nas otacza, ale również – a może przede wszystkim – jak zmieniać siebie.

Wydając Ładnie Naprawię twórcy wiedzieli, że nie będzie łatwo. Wiedzieli, że inwestując własne pieniądze w czasopismo ryzykują. Dzisiaj mówią, że to ryzyko jest warte swej ceny, a recenzje, jakie zbiera magazyn, są rewelacyjne. Pierwszy numer był swego rodzaju polem doświadczalnym w zakresie poruszanych tematów, dystrybucji, a nawet nazwy. Ładnie Naprawię większości czytelników kojarzy się bardzo pozytywnie – z aktywnością, przedsiębiorczością, estetyką, odpowiedzialnością. Znalazło się oczywiście kilku malkontentów, którzy stwierdzili, że naprawianie kojarzy się źle… bo z czymś, co się psuje.

Redakcja liczy na to, że systematyczna lektura magazynu zmieni nastawienie wszystkich, którzy twierdzą, że szklanka jest do połowy pusta. Ładnie Naprawię to pozytywna inicjatywa, odzwierciedlająca podejście do życia trzydziestoparolatków, którzy dostrzegają pułapki rozbuchanej konsumpcji, nie są jednak radykalni – potrafią i korzystać z życia, i dawać od siebie w sposób zrównoważony.

Magazyn dostępny na portalu PlusEco oraz w wybranych klubokawiarniach, sklepach z wzornictwem i bibliotekach.

Drugi numer magazynu Ładnie Naprawię
Maj 2014 roku

Dodaj komentarz