Konkurs na mural artystyczny Nakręcamy Kulturę

Do 30 czerwca można zgłaszać projekty w konkursie na mural artystyczny Nakręcamy kulturę zorganizowany przez Nowohuckie Centrum Kultury oraz Agencję Artystyczną GAP.

Konkurs na mural artystyczny „Nakręcamy kulturę”, plakat (źródło: materiały prasowe)

Konkurs na mural artystyczny „Nakręcamy kulturę”, plakat (źródło: materiały prasowe)

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego projektu muralu, który zostanie przeznaczony do realizacji na szczycie ściany budynku Nowohuckiego Centrum Kultury w październiku 2014 roku, podczas 2. edycji Nowohuckiego Festiwalu Sztuki.

Główną nagrodą w konkursie jest 2000 złotych. Na zgłoszenia projektantów organizatorzy czekają do 30 czerwca.

Nowohuckie Centrum Kultury zamierza zrealizować dzieło będące jego wizytówką. Istotny jest kontekst miejsca, w którym powstanie realizacja, ponieważ ściana muralu położona jest na wysokości 9 metrów od podłoża, na drugim planie obrysu budynków widocznym z odległości kilkudziesięciu metrów. Mural powinien wprowadzać mieszkańców oraz gości w artystyczny, przyjazny sztuce klimat największej placówki kulturalnej w Nowej Hucie. W projekcie mogą zostać podkreślone wartości związane z kulturą i sztuką, bez szczególnych ograniczeń. Kompozycję muralu należy też odpowiednio wpisać w kontekst architektoniczny ściany budynku z wykorzystaniem istniejących elementów architektury (okien, podziałów ściany etc.). Obowiązkowym elementem projektu jest logotyp Nowohuckiego Centrum Kultury. Dobór środków wyrazu jest dowolny.

Lokalizacja muralu: północna ściana budynku przy al. Jana Pawła II 232 w Krakowie, o wymiarach ok. 8 m x 50 m (ściana nie jest regularnym prostokątem), o powierzchni ok. 400 m2. Elewacja zlokalizowana jest w strategicznym, dobrze eksponowanym, oświetlonym miejscu, równoległym do alei i widoczna jest z oddalenia.

Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej Nowohuckiego Centrum Kultury.

Konkurs na mural artystyczny Nakręcamy kulturę
Termin zgłoszeń: do 30 czerwca 2014 roku
Nowohuckie Centrum Kultury
Kraków

Dodaj komentarz