• 2014-05-28

Doktor Dolittle i przyjaciele – pokazy przedpremierowe

Na nadchodzący Dzień Dziecka Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi przygotował inscenizację światowego bestsellera dziecięcego – bajkę Doktor Dolittle i przyjaciele. Pierwszy pokaz przedpremierowy spektaklu odbędzie się 1 czerwca.

„Doktor Dolittle", fot. Janusz Szymański (źródło: mat. prasowe)

„Doktor Dolittle", fot. Janusz Szymański (źródło: mat. prasowe)

Doktor Dolittle i przyjaciele to światowy bestseller literatury dziecięcej, po który sięgnęli m. in. reżyserzy filmowi, twórcy bajek animowanych, audycji radiowych i gier komputerowych. W 1998 roku o fenomenie Doktora Dolittle przypomniał Eddi Murphy, wcielając się w rolę tytułowego bohatera.

Pierwsza z dwunastu części powieści o przygodach wesołego weterynarza ukazała się w 1920 roku, stając się po pierwszej wojnie światowej jedną z najważniejszych lektur małego czytelnika obok takich książek, jak: Kubuś Puchatek Alana Aleksandra Milne, Emil i detektywi Ericha Kästnera czy Mary Poppins Pameli Lyndon Travers.

Tytuł Doktor Dolittle i przyjaciele na stałe wszedł do repertuaru teatrów na całym świecie. Spektakl przygotowany przez Teatr Nowy będzie okazją, aby przekonać się, czy kaczka Dab-Dab doskonale sprawuje się jako perfekcyjna pani domu, sowa Tu-Tu świetnie dodaje, a prosie Geb-Geb cięgle myśli o jedzeniu. Kolorowe maski, zawrotne temp i dowcipne piosenki zapewniają widzom niezapomnianą podróż w głąb Afryki.

Doktor Dolittle i przyjaciele (The Story of Doctor Dolittle)
Bogumiła Szachnowska na motywach książki H. J. Loftinga

przekład: Bogumiła Szachnowska
reżyseria: Konrad Szachnowski
scenografia: Pavel Hubička
asystentka scenografa: Zuzanna Markiewicz
muzyka: Jerzy Stachurski
choreografia: Juliusz Stańda
inspicjentka: Agnieszka Choińska

występują:
Monika Buchowiec, Barbara Dembińska, Jolanta Jackowska, Magdalena Kaszewska, Beata Kolak, Danuta Rynkiewicz, Kamila Salwerowicz, Paweł Audykowski, Marek Cichucki, Przemysław Dąbrowski, Łukasz Gosławski, Artur Gotz, Gracjan Kielar, Krzysztof Pyziak

Doktor Dolittle i przyjaciele
Pokazy przedpremierowe: 1 czerwca 2014 r., godz. 17.00
kolejne pokazy: 3, 4, 5 i 6 czerwca, godz. 10.00. Premiera: wrzesień 2014 roku
Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi

Dodaj komentarz