Tu gdzie jestem, jestem szczęśliwy – konkurs z Wytwórni Marzeń

Fundacja Wytwórnia Marzeń zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym pt. Tu gdzie jestem, jestem szczęśliwy. Zgłoszenia są przyjmowane do 30 czerwca.

Fundacja Wytwórnia Marzeń, logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fundacja Wytwórnia Marzeń, logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jest taka scena w filmie Dym, w której jeden z bohaterów – właściciel sklepiku z tytoniem – opowiada o swoim osobistym projekcie. Codziennie o 8.00 rano robi zdjęcie tego samego miejsca. Zajmuje mu to 5 minut, ale robi to każdego dnia od lat. Dlatego, jak mówi, nie bierze urlopu. Jego nietypowa kronika ma już 4000 tysiące zdjęć tego samego rogu ulicy…

Organizatorzy zachęcają do odwołania się do swoich wspomnień, wyjątkowych momentów, czasu szczęśliwego dzieciństwa – czym ono jest dla fotografujących? Pierwsze emocje, wrażenia, doznania z jakimi kojarzy się ten czas.

Wystawa plenerowa Naszego Miejsca na Świecie ożywi wakacyjną przestrzeń miejską Bydgoszczy w ramach projektu II Mobilne Muzeum czyli sztuka jak proszek do pieczenia. Spośród wszystkich nadesłanych prac jury wybierze te najlepsze, które zostaną wyeksponowane w centrum miasta, zaś pozostałe znajdą się w galerii online. Najlepsze zdjęcie zostanie nagrodzone nagrodą specjalną – Kamera Gopro Hero 3.

Fot. Wojciech Moskal, I Miejsce, I edycja konkursu Fundacji Wytwórnia Marzeń (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Wojciech Moskal, I Miejsce, I edycja konkursu Fundacji Wytwórnia Marzeń (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warunki udziału w Konkursie

Do konkursu organizatorzy zapraszają wszystkie dorosłe osoby fotografujące. Są oni zachęcani do wykorzystywania różnych technik i sposobów wyrazu, korzystania z najnowszych aplikacji, jak i tradycyjnych technik fotograficznych. Jeden autor ma prawo przysłać maksymalnie 3 zdjęcia. Przyjmowane będą fotografie zarejestrowane dowolną techniką, przesłane w formacie cyfrowym JPG, o rozdzielczości 150-200 DPI.

Zdjęcia należy przesłać w wersji elektronicznej na adres: konkurs@wytworniamarzen.pl w terminie do 30 czerwca 2014 roku.

Zgłoszenie zdjęcia jest równoznaczne z udzieleniem nieodpłatnej licencji na jego prezentację w ramach projektu II Mobilne Muzeum czyli sztuka jak proszek do pieczenia oraz zgody na jego zamieszczenie na stronie fundacji Wytwórnia Marzeń i w materiałach informacyjnych dotyczących wymienionych projektów.

Konkurs fotograficzny Tu gdzie jestem, jestem szczęśliwy
Zgłoszenia są przyjmowane do 30 czerwca 2014 roku
Fundacja Wytwórnia Marzeń

Dodaj komentarz