• 2014-05-27

Męskie Granie 2014 | Wybierz artystę

Od 24 maja internauci mogą decydować, którzy z artystów wystąpią podczas tegorocznej edycji projektu Męskie Granie.

Męskie Granie 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Męskie Granie 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Męskie Granie to projekt, który nieustannie się rozwija, podobnie jak jego integralna część – konkurs Nowe Męskie Granie. W tym roku specjalnie dla nieznanych jeszcze szerokiej publiczności artystów, przygotowany zostanie dedykowany koncert. Już 28 czerwca na stworzonej tylko dla nich scenie w Sopocie, będą mogli zaprezentować słuchaczom swoją twórczość i zdobyć szansę na występ podczas jednego z koncertów w ramach trasy Męskie Granie 2014.

Biorący udział w projekcie muzycy zostali ukształtowani przez inną historię i wpływy. Podczas koncertu każdy z nich na nowo zinterpretuje swoje muzyczne korzenie. Na sopockiej scenie zaprezentuje się dziesięć zespołów, które zdobędą największe uznanie wśród głosujących.

Akcja rozpoczęła się 24 maja w audycji Myśliwiecka 3/5/7 na antenie Trójki. W tym roku do udziału w konkursie Piotr Stelmach, dziennikarz radiowej Trójki, wyselekcjonował 20 zespołów: Agyness B. Marry, AKX, Bulbwires, Cinemon, Derlak/Trąbczyński/Szablowski Trio, Drekoty, Karate Free Stylers, Magnificent Muttley, Michał Przerwa-Tetmajer, MIKROBI.T, MoMo, ØRGANEK, Patrick The Pan, Ryba And The Witches, Saluminesia, Tetrix, The Esthetics, The Freuders, The Saturday Tea, The Shipyard.

Męskie Granie – to jedno z najważniejszych wydarzeń na kulturalnej mapie Polski. Jego głównym celem jest promowanie rodzimych artystów i udowadnianie, jak różnorodna, bogata i daleka od banału jest polska scena muzyczna. Ważnym elementem projektu jest wspieranie muzyków początkujących lub nieznanych dotąd szerokiej publiczności.

Konkurs Nowe Męskie Granie
Głosowanie: od 24 maja do 19 czerwca 2014 roku

Dodaj komentarz