• 2014-05-27

Ghédalia Tazartès w krakowskiej Alchemii

27 maja w Klubie Alchemia odbędzie się koncert francuskiego artysty tureckiego pochodzenia, Ghédalia Tazartès.

Ghédalia Tazartès (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ghédalia Tazartès (źródło: materiały prasowe organizatora)

Twórczość Tazartèsa wymyka się wszelkim kategoriom i pozostaje jedynym w swoim rodzaju, osobnym głosem operującym na pograniczu poezji, muzyki i sztuki dźwięku.

Tajemniczy nomada, który od blisko czterdziestu lat tworzy własny język (dosłownie i w przenośni) oparty na prawdziwej i wymyślonej muzyce etnicznej, poezji, noise, bluesie i muzyce konkretnej. Potrafi zarówno wciągnąć publiczność w swoją rytualną, transową opowieść, jak i poruszyć słuchaczy piękną i smutną melodią.

Bezkompromisowy i ponadczasowy mistyk, pieśniarz stojący nieco obok wszelkiej tradycji, a jednocześnie nieodłącznie z nią związany i bezustannie ją reinterpretujący.

Płyty nagrywa bardzo rzadko, jego występy także nie są częste, mimo to uznawany jest za artystę kultowego, potrafiącego przyciągnąć i zahipnotyzować zarówno publiczność dużych sal koncertowych, jak i swoich mniejszych, bardziej kameralnych wystąpień. Podczas krakowskiego koncertu zaprezentuje swój najnowszy program solowy, częściowo oparty na materiale z ostatniej płyty Coda Lunga.

Koncert Ghédalia Tazartèsa
27 maja 2014 r., godz. 20.30
Klub Alchemia
Kraków

Dodaj komentarz